Zumba dla początkujących, czyli start przygody z odchudzaniem i trenowaniem

Zumba dla początkujących, czyli start przygody z odchudzaniem i trenowaniem

Zumba zyskała w ostatnich latach olbrzymią popularność. Nie bez przyczyny! Połączenie tańca, zabawy, ćwiczeń cardio i zaangażowania praktycznie wszystkich partii mięśni wydaje się być idealnym rozwiązaniem treningowym. Wiele spośród osób, które planują rozpoczęcie procesu odchudzania i treningów zastanawia się jednak, czy poradzi sobie w tej dyscyplinie. Spokojnie: zumba dla początkujących to popularny program treningowy, dostępny dla wszystkich zainteresowanych w wielu ośrodkach fitness.

Odchudzanie – pierwsze kroki

Próby utraty zbędnych kilogramów podejmujemy często wielokrotnie. Najlepsze i najtrwalsze efekty osiągniemy jednak wtedy, gdy skupimy się nie tylko na restrykcjach kalorycznych i spadku wagi, ale na szeroko pojętej zmianie naszego stylu życia. Taki plan będzie stanowił połączenie zdrowej diety i aktywności fizycznej.

Chociaż w samym procesie odchudzania szczególnie istotny jest trening cardio, nie powinniśmy na nim poprzestawać. Wzmacniając poszczególne partie mięśniowe, poprawimy wydolność całego organizmu i naszą sylwetkę. Dlatego zumba dla początkujących jest tak dobrym wyborem na start – łączy ona bowiem ruchy taneczne z pracą całego ciała.

Zumba dla początkujących – na czym polega?

Podstawowe zasady zumby pozostają takie same, niezależnie od stopnia zaawansowania ćwiczącego. Jest to rodzaj treningu grupowego, który łączy w sobie taniec i aerobik. Układy taneczne inspirowane są różnymi rodzajami tańca latynoskiego i orientalnego. W zależności od poziomu grupy, urozmaica się natomiast długość treningu i jego intensywność. Dla wprawionych osób trenerzy często przewidują także nieco bardziej skomplikowane choreografie. Ale bez obaw! Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, instruktorzy podpowiedzą ci, na co zwrócić szczególną uwagę. Ogromnym plusem zumby dla początkujących jest eliminacja stresu związanego z porównywaniem się nowicjuszy do osób bardziej zaawansowanych. Dzięki temu nie zniechęcą się one do treningów.

Aby ćwiczenia przebiegły bezpiecznie, wybierz zaufaną szkołę, program i trenera, np. ZIN Aleksandrę Włodarczyk i Zumbę Bydgoszcz. Jeden rzut oka na internetowe opinie pozwoli ci poznać wielu usatysfakcjonowanych tą współpracą klientów. Instruktorka pomoże ci wdrożyć się w treningi i poprawić kondycję twojego ciała.

W jaki sposób zumba pomoże ci w odchudzaniu?

Zumba dla początkujących przede wszystkim pokaże ci, że aktywność fizyczna może być przyjemnością. To bardzo ważne, ponieważ nie chodzi o to, żeby zrezygnować z niej po kilku treningach, kiedy tylko zauważymy na wadze pierwsze efekty ćwiczeń. A pojawią się one szybko, bo wykonany trening zumby spala kalorie i modeluje ciało. Wymarzoną sylwetką i zdrowiem będziesz cieszyć się jednak wtedy, gdy utrzymasz sportową regularność i na stałe urozmaicisz swoje menu.

Dodaj komentarz