Zmiany jakie zachodzą w naszym ciele po ciąży

Zmiany jakie zachodzą w naszym ciele po ciąży

Zmiany po ciąży

Brzuch i piersi to najważniejsze części ciała kobiety będącej w ciąży. Brzuch uważany jest za miejsce, w którym zaczyna się życie. Ma on za zadanie chronić i utrzymywać dziecko przy życiu. Jest czymś w rodzaju „pierwszego schronienia”. Brzuch ciężarnej kobiety to znak rozpoznawczy. Jest najbardziej eksponowany i zauważalny. Właśnie w brzuchu dzieją się zmiany o ciąży.

Kobiety po urodzeniu obawiają się najbardziej o zmiany wizualne brzucha. Dzieje się tak, ponieważ społeczeństwo właśnie tę część ciała uważa, za atrybut kobiety ciężarnej. Najwięcej uwagi skupianej jest wokół wielkości czy kształtu brzucha. Dzieje się to również z piersiami. Od początku ciąży jest o nich mowa. Pojawiają się pytania i zarazem obawy. Czy będę mogła karmić piersią ? Czy będę mieć wystarczającą ilość pokarmu ? itp. Jednak największą niewiadomą jest to, jak będą wyglądać po ciąży. To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Każda z nas chcę być atrakcyjna dla siebie i innych. Niewątpliwie piersi są tym, co odróżnia nas od mężczyzn. Dlatego ich prezencja, kształt oraz rozmiar ma tak duże znaczenie. Zmiany po ciąży mogą wnieść wiele zmian.

Kompleksy związane z wyglądem

Kobiety, które mają kompleksy związane z wyglądem swoich piersi, nie czują się stuprocentowymi kobietami. Uważam, że bardzo dobrym przykładem jest mastektomia piersi przeprowadzana w chorobach nowotworowych. Taka decyzja dla kobiet jest bardzo trudna. Jest tak, ponieważ wiąże się to z utratą atrybutu kobiecości. Powoduje to wiele kompleksów i zmian w myśleniu o sobie i o swoim ciele. Dla tych osób jest to wręcz powód do wstydu. Drugim przykładem na to, że piersi odgrywają naprawdę dużą rolę w tym, jak postrzegamy i czujemy się we własnym ciele, jest zabieg powiększania piersi. Bardzo wiele kobiet decyduję się na tego rodzaju rozwiązanie. Często wynika to z kompleksów i tego, że kobiety źle czują się w swoim dotychczasowych ciele. Uważają, że poprzez tę zmianę będą pewniejsze siebie i poprawią się ich relacje z partnerami. Fragmentacja ciała jest źródłem wielu problemów. Taka sytuacja wpływa na samoocenę kobiet i rosnącą liczbę kompleksów dotyczących danych części ciała. Jeżeli duża liczba osób zwraca na daną rzecz uwagę, to my sami również będziemy ją bardziej dostrzegać. Tak dzieje się ze zmianami zachodzącymi po ciąży. Kobiety, także zwracają uwagę, że opinia innych jest znacząca.

Bardzo dużo mówi się w mass mediach o rozstępach, popękanych krwinkach, trądziku, brzuchu i piersiach. Kobiety są bombardowane opisami tych zmian. Zauważają to również inne kobiety ze zmianami o ciąży. Właśnie dlatego obawiają się ich najbardziej. Dlaczego nie zwracają tak dużej uwagi na poszerzające się biodra bądź zmiany w gospodarce hormonalnej ? To bardzo dziwne, że widzimy tylko to, co widzi i mówi większość.

Dodaj komentarz