Projektory domowe – poczuj się we własnym domu jak w sali kinowej

Projektory domowe – poczuj się we własnym domu jak w sali kinowej

Każdy z nas chociaż raz był w kinie

Obejrzenie filmu na dużym ekranie robi wrażenie. Jednak wiadomo również, że w sali kinowej nie znajdujemy się sami. Towarzyszy nam grono obcych osób. Niestety ludzie zachowują się różnie. Jeden kaszle inny mlaszcze, a trzeci kopie nas w zagłówek fotela. Na kino decydujemy się więc stosunkowo rzadko. Pomimo tego chęć zobaczenia filmu na dużym ekranie w ciszy i spokoju jest czymś pożądanym. Więc co, zrobić w tej sytuacji? Otóż dzisiejsza technologia przynosi nam ratunek. Projektor domowy! Jest to urządzenie, które po poprawnej instalacji wyświetli nam nasz ulubiony film w najwyższej rozdzielczości. Co najważniejsze w naszych czterech ścianach. Jednak pozostaje pytanie; Jak to działa? I ile kosztuje?

Projektory domowe – poczuj się we własnym domu jak w sali kinowej

Najważniejszą kwestią w wyborze projektora domowego jest tzw. żywotność lampy projektora. Jej działanie liczone jest przez danego producenta w jednostkach godzinowych. Kolejna sprawa to rozdzielczość. Tu możemy znaleźć projektory domowe wyświetlające filmy nawet w 8K. Jednak ich cena jest bardzo wysoka. Dlatego większość osób wybiera rozdzielczość Full HD, która jest o wiele tańsza. Bardzo fajnym dodatkiem jest również wsparcie 3D. Tego typu projektory domowe wymagają precyzyjnego ustawienia. Dla osób wygodnych polecane są projektory domowe z łącznością bezprzewodową. Oparte jest na technologii DLNA. Dzięki czemu pozwala na streaming wideo z dowolnego sprzętu pracującego w tym standardzie.

Ważną kwestią jest głośność pracy projektora domowego. Ze względu na tryb pracy urządzenie stosunkowo szybko się nagrzewa. Do jego schłodzenia używane są wentylatory, które często hałasują. Warto więc wybierać te z większymi wentylatorami, które obracają się wolniej dzięki lepszej jakości łożyskom. Pozostaje jeszcze kluczowa sprawa odległości projektora domowego od ekranu bądź ściany. Do naszego zacisza domowego najlepiej sprawdzą się te Ultra Short – Throw. Ten typ możemy ustawić kilkanaście centymetrów od ściany czy ekranu. Pozwala to na elastyczność i swobodę ustawienia projektora domowego. Każdy będzie w stanie dopasować go do swoich potrzeb.

Pozostaje jeszcze pytanie co z ceną?

Otóż, projektory domowe wahają się od 300 zł do 2000 tysięcy i wyżej. Wszystko uzależnione jest od marki i producenta sprzętu. Czym więcej funkcji i udoskonaleń tym droższy produkt. Jednak wiele osób decyduję się na zakup projektora domowego. Wizja własnego kina w domu, bez przeszkadzających i denerwujących obcych osób jest bezcenna. Jednak przed jego zakupem warto zasięgnąć po wiedzę na temat urządzenia.

Dodaj komentarz