Zdjęcia – najlepsza pamiątka

Zdjęcia – najlepsza pamiątka

Chyba każdy się zgodzi, że zdjęcia stanowią jedną z lepszych pamiątek. Są czynnikiem, który w prosty sposób przywoła miłe wspomnienia. Dzisiaj, kiedy postęp technologiczny jest tak ogromny, każdy z nas może tworzyć profesjonalne sesje rodzinne, z wymarzonych podróży czy po prostu, z każdego dnia codziennego życia. Zdjęcia uwielbiamy i wykonujemy je od bardzo dawna. To przecież one stanowiły jeszcze niedawno jedyną formę zatrzymywania chwil w kadrze.

Teraz możliwości wykonywania zdjęć jest mnóstwo. Możemy wynająć profesjonalnego fotografa, który zrealizuje dla nas niezwykłą sesję zdjęciową w studio fotograficznym czy w plenerze. Możemy zdjęcia cykać własnym aparatem albo nawet smartfonem. Nie wyobrażamy już sobie ważnego wydarzenia bez fotografa czy atrakcji, takich jak fotobudka. Wynajem tego rodzaju zestawu do szybkiego robienia wesołych mini sesji zdjęciowych to wydatek rzędu kilkuset złotych. Każdy z nas może być do tego fotografem, a jakość zdjęć jest teraz idealna.

To, że same zdjęcia są piękną pamiątką, wiemy doskonale. Zmienił się jednak sposób ich przechowywania. O ile jeszcze do niedawna drukowaliśmy fotografie z kliszy i układaliśmy skrzętnie w dobrej jakości albumy do zdjęć, tak dzisiaj cieszą one raczej nasze oczy, ale w formie elektronicznej. Zdjęcia trzymamy na komputerze, w telefonie, publikujemy je na portalach społecznościowych. Okazuje się, że już tylko „garstka” osób ogląda fotografie w tradycyjnej, wydrukowanej postaci. Sporą popularnością cieszą się jeszcze tzw. foto książki, ale te pewnie już niedługo również odejdą do lamusa. Już teraz o wiele większym zainteresowaniem cieszą się ramki cyfrowe, które stanowią nowoczesną formę prezentacji ulubionych zdjęć. Fotografii nie wywołujemy, bo zwyczajnie jest ich zbyt dużo, każdy z nas wykonuje pewnie co najmniej kilka zdjęć dziennie, niektórzy dokumentują w ten sposób każdą swoją aktywność. Jeśli mielibyśmy je wszystkie drukować, nic innego byśmy nie robili. Co więcej, przecież kiedyś wywołanie zdjęć było jedyną możliwością, by je w ogóle zobaczyć. Dzisiaj każde cyknięcie możemy sprawdzić, usunąć, edytować poprzez nałożenie wybranych filtrów.

A jakie są prognozy na przyszłość? Z całą pewnością zdjęcia nadal będą niezwykle popularne i nadal stanowić będą jedną z podstawowych form „zatrzymywania” chwil. Ciągle będą świetną pamiątką, chociaż już od dawna są nieco wypierane przez filmy. O ile kiedyś fotografie były naprawdę dobrem luksusowym, dzisiaj nie są niczym niezwykłym. Wydaje się też, że w codziennym pośpiechu nierzadko zapominamy o ich ważności. Jeśli chcemy, by zdjęcia były nadal jedną z najważniejszych pamiątek znaczących wydarzeń z naszego życia, nie zapominajmy o nich, segregujmy je, zapisujmy kopie, a te najważniejsze rzeczywiście wywołujmy i umieszczajmy w albumach albo klasycznych ramkach do zdjęć.

Dodaj komentarz