Spotkanie z architektem wnętrz – jakich pytań można się spodziewać?

Spotkanie z architektem wnętrz – jakich pytań można się spodziewać?

Właśnie kupiłeś nowe mieszkanie i planujesz jego wykończenie? Wiesz, jaki styl aranżacji odpowiada Ci najbardziej, ale natłok rozmaitych rozwiązań skutecznie rozprasza Cię w zaplanowaniu spójnej całości? Możesz zdecydować się na współpracę z architektem wnętrz, który pomoże Ci stworzyć idealne „gniazdko”. Sprawdź, jak przygotować się do takiego spotkania.

Badanie potrzeb klienta

Pierwsze spotkanie ze specjalistą od wykańczania mieszkań przypomina nieco wywiad. Dobry architekt musi poznać potrzeby, wymagania, ale też możliwości finansowe potencjalnego klienta. Dopiero wtedy może stworzyć projekt aranżacji poszczególnych pomieszczeń.

Jeszcze przed spotkaniem zastanów się dobrze, jaka kolorystyka mieszkania najbardziej przypadła ci do gustu, jaki styl preferujesz najbardziej. Pamiętaj, że to Twoje wymarzone lokum, w którym masz się relaksować i spędzać przecież najwięcej czasu. Trendy w zakresie wykańczania mieszkań są różne. Króluje styl nowoczesny, bo ten jest najbardziej funkcjonalny, ale nie brakuje też zwolenników stylu klasycznego, retro, minimalistycznego, czyli skandynawskiego, industrialnego czy tego eklektycznego. Tylko od Ciebie zależy, co znajdzie się w Twoim mieszkaniu, a pomocą ma być dla Ciebie architekt wnętrz. Suwałki, Warszawa czy Kraków – bez względu na to, gdzie znajduje się Twoja nieruchomość, może być zaaranżowana z Twoimi oczekiwaniami. Musisz wiedzieć, że im więcej pytań zada Ci architekt, a Ty udzielisz na nie jak najbardziej wyczerpujące odpowiedzi, tym lepsze będzie Twoje mieszkanie.

O co spyta architekt? Na pewno o to, ile osób będzie mieszkać w urządzanej nieruchomości. O preferencje, wymogi, ewentualnie zakazy, czyli to, czego na pewno w mieszkaniu ma nie być. Na spotkanie możesz wybrać się z wydrukami wnętrz, którymi chcesz się inspirować. Im więcej wskazówek dasz specjaliście, tym lepszy projekt wykona.

Na co możesz liczyć?

Współpraca z architektem ma sporo zalet i nie chodzi tylko o ostateczny efekt wykańczania aranżacji. Pomoc eksperta jest idealnym rozwiązaniem także dla osób, które po prostu nie mają czasu na doglądanie każdego etapu prac remontowych, kupowaniem materiałów czy nawet szukaniem ekipy, która zrealizuje zaplanowana wizję.

To architekt staje się reprezentantem właściciela nieruchomości. To on dogląda całej realizacji. Co więcej, materiały nabywane za jego pośrednictwem mogą być nawet nieco tańsze. Wszystko dlatego, że mając wieloletnie doświadczenie, zapewne współpracuje on z licznymi producentami i hurtowniami, w których wyrobił sobie już spore rabaty cenowe. Koszt wynajęcia takiego fachowca może się więc zwrócić. Decyzja należy do Ciebie, ale z całą pewnością to właśnie architekt stworzy dla Ciebie idealne miejsce do mieszkania, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i światowymi trendami.

Dodaj komentarz