Prezenty idealne na Dzień Taty!

Znaczenie motywacji w życiu każdego człowieka

23 czerwca Dzień Ojca! Nie macie jeszcze prezentu? Spokojnie, kreatywny, pozytywnie zakręcony Bałagan podrzuci Wam kilka pomysłów na ostatnią chwilę 🙂

Wiadomo, że samodzielnie wykonane upominki sprawiają wyjątkową radość, ponieważ wkładamy w nie całe serce. Jako wielbiciele Keri Smith, z pewnością sprostacie takiemu wyzwaniu – jesteście przecież obeznani z twórczymi zabawami, a własnoręczna produkcja prezentu sprawi Wam przy okazji ogromną frajdę 🙂 To co, jesteście gotowi?

Co też można podarować tacie w jego dniu? Oto kilka naszych pomysłów:

Koszulka z napisem własnej roboty. Nie musicie biegać po sklepach w poszukiwaniu fajnego T-shirta z dedykowanym nadrukiem – możecie zrobić go sami! Wystarczy farba akrylowa do malowania na tkaninach oraz zwykła, gładka koszulka z bawełny, na której umieścimy napis: „NAJLEPSZY TATA NA ŚWIECIE”, „KOSZULKA SUPER TATY” czy „MÓJ TATA WYMIATA”. Inny pomysł to znaczek Supermana, a pod nim napis „You are my hero”. Możemy też wybrać najlepsze cechy naszego ojczulka, które wypisane jedna pod drugą, stworzą napis „tata”, np.:
Toskliwy
KochaAny
WyjąTkowy
Anielski

Pudełko na śrubki i drobne narzędzia. Tutaj możemy wykorzystać dowolne pudełko (np. po butach) – wystarczy  dowolnie je ozdobić przy pomocy papieru kolorowego i dorobić przegródki.

Zawieszka do auta – zwierzątko origami. Metoda origami daje ogromne możliwości. Możemy wybrać dowolny kolor papieru, zrobić wybrane zwierzątko, które, jeśli dorobimy mu sznureczek, stanie się oryginalną zawieszką na lusterko w samochodzie naszego taty 🙂 Poniższy filmik pokazuje, jak wykonać wieloryba origami:

Zakładka do książki. Jeśli wasz tata lubi czytać, zakładka do książki będzie idealnym prezentem! Tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia – możemy wykorzystać tekturę, technikę origami, a nawet patyczek po lodach!
Dyplom SUPER TATY. Każdy ojciec ucieszy się, jeśli dostanie od swojej pociechy certyfikat potwierdzający, ze jest SUPER TATĄ! Na dyplomie musimy umieścić imię i nazwisko oraz listę pozytywnych cech naszego ojczulka, świadczących o tym, że jest on najlepszy na świecie 🙂 Przyda się też jakaś pieczątka oraz podpisy członków komisji. Oczywiście wszystko powinniśmy zrobić ręcznie, a gotowy dyplom możemy oprawić w ramkę 🙂

Pamiętajcie, że prezenty to nie wszystko, najważniejszy jest spędzony razem czas! Pomysłów na wspólne aktywności jest całkiem sporo – wycieczka rowerowa, gra w piłkę, partia szachów czy wspólne oglądanie meczu. Możecie też zachęcić tatę, by  usiadł z Wami do Bałaganu, nawet jeśli nie jest przekonany do tego typu rozrywki. Dzień Ojca to świetny moment, by opowiedzieć o tym, co lubimy – spróbujcie wyjaśnić tacie, dlaczego Waszym zdaniem kreatywna destrukcja to fajna zabawa! Może zyskacie w nim twórczego kompana 🙂

Dodaj komentarz