Poszetka. Dodaj odrobinę charakteru do swojej męskiej garderoby

Poszetka. Dodaj odrobinę charakteru do swojej męskiej garderoby

Poszetka to jeden z najczęściej używanych przez mężczyzn akcesoriów nie tylko na wesele i inne szczególne okazje. To niezwykle stylowy element garderoby współczesnego mężczyzny i wizytówka prawdziwego dżentelmena. Znakomicie skrojony dodatek, który doskonale współgra z koszulami i krawatami. Poszetka będzie stanowić nieskazitelne wykończenie Twojego stroju i stanie się ulubionym dodatkiem. Must-have prawdziwego mężczyzny!

Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia

Szał na poszetki, jako element ozdobny męskiego garnituru, rozpoczął się w latach dwudziestych XX wieku i trwał nieprzerwanie do lat sześćdziesiątych XX wieku. Obecnie powróciły do łask i przeżywają swój renesans. Są szczególnie popularne wśród mężczyzn nielubiących krawatów. Doceniane są także wśród celebrytów i miłośników mody.

Poszetki wykonuje się je z kaszmiru, lnu, jedwabiu, wełny, bawełny. Z pomocą poszetki z niezwykłą łatwością sprawisz, że Twój strój będzie wyglądał elegancko i luksusowo. Ten niepozorny kwadratowy kawałek materiału doda Ci szyku, ostatecznego akcentu i podkreśli Twoją osobowość. Poszetka po prostu skutecznie zmienia wygląd każdego garnituru lub marynarki i ożywia nawet najnudniejsze garnitury biznesowe. Prążki, grochy, kwiatki, wzór paisley, kratka…

Poszetka do garnituru

Jedwabne i haftowane poszetki były dawniej używane jako symbol bogactwa i statusu. W dzisiejszych czasach lniana lub jedwabna biała poszetka jest idealna nie tylko do garnituru ślubnego, ale łatwo wpasuje się w każdy strój. Biała poszetka to neutralne rozwiązanie jako dodatek w szczególności do klasycznego garnituru do pracy w biurze. Połączenie garnituru z białą poszetką będzie też odpowiednie na przyjęcia, wesele, gale, specjalne i formalne okazje, uroczyste kolacje. Jeżeli należysz do odważnych i poszukujesz poszetki na letnie wesele, możesz pokusić się o zakup poszetki w kwiaty lub poszetki dopasowanej kolorystycznie do stroju druhen, lub kolorów weselnych.

Poszetka jest niezwykle modna wśród biznesmenów. Na spotkania biznesowe możesz bawić się wzorami i kolorami. Do stroju biznesowego warto wybierać poszetki wełniane, jedwabne lub lniane z wyraźnym wzorem, co podkreśli Twój nastrój, czy kreatywny charakter. Poszetka do garnituru powinna kolorystycznie łączyć się ze wzorem krawata lub muszki. Nie zapominaj, że poszetka i krawat uszyte dokładnie z tego samego materiału i w dokładnie tym samy wzorze nie będą w dobrym tonie. Najlepsze połączenie dla eleganckiego mężczyzny to poszetka w odcieniu o ton ciemniejszym lub jaśniejszym od garnituru.

Poszetka do marynarki

Elegancka marynarka i koszula to coraz bardziej powszechna moda wśród mężczyzn. Marynarka i klasyczna biała poszetka to świetne połączenie na rozmowę kwalifikacyjną, które pozwoli zapamiętać Twoją osobę. Niskim kosztem zyskasz stonowany i wytworny wygląd. Dzięki odpowiednio dobranej poszetce skutecznie wyróżnisz się z tłumu także podczas półformalnych okazji. Poszetka wpasuje się także do marynarki sportowej, nieformalnej marynarki wiosennej, jak i zimowej. Wówczas postaw na poszetki matowe i szorstkie, wykonane z lnu lub bawełny. Ocieplą one Twój wizerunek.

Jak dobrać odpowiednią poszetkę?

Aby wybrać odpowiednią poszetkę, musisz pamiętać o kilku punktach.
⦁ Poszetka do marynarki powinna pokrywać się z jakimś kolorem lub wzorem. Klasyczne połączenie to dobranie poszetki pod kolor koszuli lub w nawiązaniu do wzorów na niej. Może to np. być faktura na krawacie, czy koszuli. Jeżeli masz błękitną koszulę wybierz poszetkę w tym odcieniu. Jeżeli zakładasz różową koszulę, postaw też na różową poszetkę. Koszula w kratkę świetnie będzie komponować się z poszetką nawiązującą kolorystycznie do wzoru.
⦁ Poszetka nie powinna mieć koloru dominującego (osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego). Tonalne, monochromatyczne odcienie sprawdzają się dobrze w przypadku poszetek w połączeniu na przykład z czarnymi lub szarymi garniturami. Z kolei intensywny czerwony kolor poszetki nada wyrazistości niebieskiemu garniturowi.
⦁ Innym modnym i często stosowanym przez Panów połączeniem jest dobór poszetki pod spinki do mankietów, oprawki okularów, szelki lub naszywki na łokciach marynarki.
⦁ Jeżeli lubisz mniej formalny styl wybieraj poszetki wzorzyste, grube, wykonane z wełny lub bawełny.

Jak składać poszetkę?

Poszetka powinna być umieszczona w przedniej kieszeni marynarki i wystawać na około dwa lub trzy centymetry. Poszetkę możesz składać na wiele sposobów, wybrać ułożenie mniej formalne lub eleganckie. Najłatwiej jest składać poszetki kwadratowe i o wymiarach 40 × 40 cm. Kieszonki w marynarkach i poszetki występują w różnych wielkościach, co także wpływa na ostateczny wybór sposobu ułożenia. Najprostszy sposób na składanie poszetki to złożenie jej w trójkąt, a następnie złożenie jej ponownie, tworząc mniejszy trójkąt.
⦁ Zacznij od ułożenia poszetki na płaskiej powierzchni.
⦁ Złóż jeden róg chusteczki, aby uzyskać dwa nakładające się trójkąty.
⦁ Złóż jedną stronę trójkąta.
⦁ Zrób to samo po przeciwnej stronie.
⦁ Umieść poszetkę w kieszonce marynarki/garnituru.

Nie musisz składać chusteczki, aby wyglądać wytwornie. Sposób złożenia poszetki zależy od okazji. Zbyt duża finezja może stworzyć ekstrawagancki wizerunek. Inną bezpieczną opcją jest poszukanie środka chusteczki i przytrzymanie jej, aby spróbować nadać jej kształt kwiatka. Następnie po prostu umieść go w kieszeni, zachowując uformowany kształt.

Dodaj komentarz