Gdzie znależć dobrego korepetytora?

Gdzie znależć dobrego korepetytora?

Większość uczniów w trakcie swojej wieloletniej edukacji przynajmniej raz miała kłopoty z jakimś przedmiotem. Lekcje w szkole nie są wystarczające do opanowania całości materiału, a samodzielna nauka w domu nie przynosi oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest pomoc drugiej osoby, która potrafi nam wytłumaczyć wszystkie niejasności. A gdzie możemy znaleźć taką osobę, która udzieli nam korepetycji? Ogłoszeń możemy szukać na przykład w lokalnej prasie albo na tablicy ogłoszeniowej w szkołach i uczelniach wyższych. Korepetycje ogłoszenia znajdziemy także w internecie.

Publikowane są one przede wszystkim na portalach edukacyjnych, na stronach z drobnymi ogłoszeniami albo na portalach wymiany usług. Najbardziej oblegane przedmioty w szkołach podstawowych i średnich to głównie język polski oraz matematyka i najwięcej ofert dotyczy właśnie tych dwóch dziedzin. Na tym polu panuje także największa konkurencja, a więc stawki za godzinę korepetycji są bardzo różne, począwszy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Ale cena nie jest jedynym wyznacznikiem, jakim sugerujemy się przy wyborze korepetytora. Najważniejsze są bowiem końcowe efekty, a więc to, czy udało się nam poprawić słabe oceny albo dostać się na wymarzony kierunek studiów. Skąd jednak możemy mieć pewność, że wybrana przez nas osoba faktycznie nam pomoże? Bardzo ważne jest, aby korepetytor miał nie tylko dużą wiedzę na dany temat, ale także to, aby umiał nam skutecznie ją przekazać.

Podczas lekcji konieczna jest więc ciągła interakcja między korepetytorem a uczniem. Korepetytor powinien nam udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z nauczanym przedmiotem, a także zadawać dodatkowe prace domowe. Dobry nauczyciel nie może nas też stresować, w takiej sytuacji ciężko bowiem o nawiązanie dobrego kontaktu, co z kolei znacznie utrudni prowadzenie lekcji. Korepetytorzy cieszący się dobrą sławą, wraz z nadejściem nowego roku szkolnego bardzo szybko zapełniają swoje grafiki. Zatem jeśli zależy nam na zamówieniu sobie u nich prywatnych lekcji, musimy o to zadbać już na początku semestru.

Dodaj komentarz