Co zabrać ze sobą w podróż?

Co zabrać ze sobą w podróż?

Szczoteczka do zębów

Pasta do zębów – choćbysmy nie wiem jak chciały – z tego nie da się zrezygnować. Jedyne, co możemy zrobić, to na wyjazd zabierać turystyczną wersję szczoteczki oraz malutkie wydanie pasty. Może wyglądać to np. tak:

Szczotka do włosów – krótkim włosom wystaczy mały grzebyczek, długim i gęstym potrzeba szczotki. Jako posiadaczka drugiego typu włosów zaopatrzyłam się w szczotkę z lusterkiem.
Lusterko – nie dorzucaj samego lusterka do torby. Niech będzie ono dołączone do szczotki lub np. pudru czy cieni.

Żel pod prysznic
Żel do mycia twarzy
Żel do higieny intymnej – wierzcie, lub nie, ale ten produkt zastąpi zarówno żel do mycia ciała, jak i ten do mycia twarzy! Jest to delikatny kosmetyk, który nadaje się nawet do cery wrażliwej. Ilość adekwatną do długości Twojego pobytu poza domem przelej do małej buteleczki.
Dezodorant – niezastąpiony. W drogeriach (np. Rossmann, Sephora) i na Allegro znajdziesz malutkie wersje – nawet spraye po 10 ml.
Szampon
Odżywka – zabierz ze sobą produkt 2 w 1 – szampon z odżywką. Jeśli nie jedziesz na długo, to przelej do małego pojemniczka lub zaopatrz się w wersję mini pełnowymiarowego produktu.
Krem do twarzy na dzień
Krem do twarzy na noc
Krem pod oczy – rozwiązania są dwa: albo ulubione kremy przekładasz do małych pojemniczków, albo, co szczególnie polecam – zabierasz ze sobą kremy w próbkach. Z pewnością w domu masz ich niezliczone ilości. Jeśli jednak w swoich zapasach nie znajdziesz odpowiednich produktów – zwróć się do konsultantki którejś z firm sprzedaży bezpośredniej – zazwyczaj posiadają próbki swoich produktów lub mogą je szybko zamówić. Jedna próbka wystarczy spokojnie na 2 lub 3 aplikacje.

Krem z filtrem – w zależności od miejsca w walizce albo zabieramy ze sobą, albo kupujemy na miejscu. Jeśli wyjeżdzasz w okresie wakacyjnym lub jedziesz do ciepłych krajów – zabierz całe opakowanie. To jest kosmetyk, który zużyjesz na pewno. Jeśli masz małą torbę – kup krem na miejscu. Daruj sobie przelewanie do mniejszych buteleczek – i tak Ci zabraknie w trakcie urlopu i będziesz musiała dokupować.

Krem do ciała – prawda jest taka, że wiele z nas na codzień nie pamięta o jego nakładaniu. Jeśli tak też jest w Twoim przypadku, a wybierasz się w podróż tylko na kilka dni nie ma sensu zabierać dodatkowego kremu. Jeżeli jednak smarujesz się regularnie przepakuj swój krem do małego plastikowego pojemniczka, lub skorzystaj z poniższej propozycji:
Krem do rąk
Krem do stóp – najmniej miejsca zajmuje oliwka, którą możesz przelać do buteleczki w odpowiadającym Ci rozmiarze. Kosmetykiem tym możesz smarować ciało, dłonie oraz stopy przed spaniem. Zamiast oliwki dla dzieci możesz z powodzeniem stosować zwykłą oliwę z oliwek – możesz ją kupić na miejscu, jest naturalna, a przy okazji to, czego nie zużyjesz do pielęgnacji ciała możesz dodać do pysznej sałatki :).

Tarka do stóp – odpuść sobie. Przed wyjazdem zadbaj o stopy, a na miejscu wystarczy samo nawilżanie.
Lakiery do paznokci – moja propozycja to zostawić je w domu. Opiłować i wypielęgnować paznokcie, a dłonie będą wyglądały zawsze świeżo i schludnie. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie wakacji bez lakierowej tęczy, w drogeriach kupisz malutkie wersje w praktycznie każdym kolorze. Możesz także przed wyjazdem zdecydować się na nałożenie żelu na własne paznokcie (zarówno u stóp, jak i u rąk) – w ten sposób będziesz miała porządny manicure bez inwestowania swojego cennego czasu na wyjeździe!
Zmywacz do paznokci – jeśli masz jakiąś małą buteleczkę (mniejszą jeszcze od tych, w których się je kupuje) – przelej. Jeśli nie – będziesz zmuszona zabrać “pełną” wersję, która zajmie Ci sporo miejsca i z pewnością nie zużyjesz nawet połowy.
Maszynki do golenia – proponuję depilację przed wyjazdem (wtedy nie zabierasz). Natomiast jeśli bierzesz – to w zależności od długości wyjazdu albo jednorazówkę, albo taką z wymiennymi końcówkami.
Żel do golenia – jeśli jednak zdecydowałaś się na zabranie maszynek lub zakupienie ich na miejscu, to żel do golenia z powodzeniem zastąpi Ci odżywka do włosów (lub, jak w naszym przypadku, szampon 2 w 1).
Tusz do rzęs – do makijażu niezbędny. Ja zawsze znajduję dla niego miejsce. Jeśli jednak jesteś mocno ograniczona pojemnością kosmetyczki wybierz wersję malutką (ta na zdjęciu ma około 5 cm) lub pozostań przy dobrze zrobionej hennie przed wyjazdem :).

Podkład – dobrze dobrany krem BB zastapi Ci kilka kosmetyków. Wybierz taki, który koloryzuje (i odpowiednio kryje), nawilża, matuje (wtedy zrezygnujesz z pudru!) i zawiera filtry UV. Zamiast kremu BB możesz zabrać także próbki ulubionego podkładu, jednak musisz się wtedy liczyć z powiększeniem bagażu o dodatkowy produkt jakim jest puder z gąbeczką lub pędzelkiem.

Puder – jeśli musisz go zabrać wybierz małą wersję w kamieniu lub puder w pędzlu.

Cienie do oczu – wybierz jeden uniwersalny odcień lub kilka, które mieszczą się w jednym, małym pudełeczku.
Cienie / kredka do brwi – jesli potrzebujesz przyciemnić brwi, a nie satysfakcjonuje Cię proponowane wcześniej rozwiązanie (henna) – wybierz cienie do oczu, które mogą służyć także jako cień do brwi.

Kredka do oczu – jeśli masz jakiś “ogryzek” w ładnym, uniwersalnym kolorze – zabierz go na wyjazd, a nie dość, że zaoszczędzisz miejsce w kosmetyczce, to dodatkowo pozbędziesz się produktu, którego w warunkach domowych nigdy juz byś nie użyła (przecież masz już nową :))
Pomadka / błyszczyk – zaopatrz się w próbki! Wybierz jeden czy dwa kolory – próbki są tak małe, że z pewnością zmieszczą się do kosmetyczki. Skąd wziąć próbki pomadek? Zapytaj konsultantkę kosmetycznych firm katalogowych – one zawsze mają jakieś w zanadrzu.
Róż – zabierz ze sobą próbkę pomadki w takim odcieniu, który będziesz mogła nałożyć także na kości policzkowe!
Perfumy – ciekawym rozwiązaniem są perfumy w kremie – malutkie niczym cienie, a działają tak, jak te w płynie. Inną propozycją sa perfumy w formie roll-on, któe także zajmują bardzo niewiele miejsca. Znaleźć można także próbki perfum w sprayu – cały wynalazek mierzy około 5 cm.

Krem uniwersalny – zabieram ze soba zawsze ze względu na wielozadaniowość. Stosuję między innymi pod oczy, jako balsam / błyszczyk do ust, na skórki i paznokcie oraz na ukąszenia komarów.

Myjka do ciała – jeśli masz jeszcze miejsce (choć o to nie trudno w tym przypdaku) – spakuj myjkę. To produkt nieobowiązkowy, jednak dzięki niemu oszczędzisz kosmetyk do mycia ciała. Myjki są zrobione z lekkiej siateczki, więc nie powinnaś mieć problemu, aby upchnąć ją w jakiekolwiek miejsce w walizce.

Takimi oto sposobami z 32 niezbędnych produktów zrobiło nam się… 16! I to nie w pełnej objętości, ale mocno obniżonej. Przygotuj się dobrze do wyjazdu, a Twoja kosmetyczka Ci za to podziękuje! Już nigdy nie będziesz woziła nic, co się nie przyda.

Dodaj komentarz