Starachowice – co ciekawego znajduje się w mieście?

Starachowice to miasto liczące blisko 50 tysięcy mieszkańców, znajdujące się w województwie świętokrzyskim. Aby poczytać wiadomości Starachowice warto sprawdzić co ma do zaoferowania portal e-starachowice.pl. Co ciekawego znajduje się w tym mieście i co warto w nim zobaczyć?

​Muzeum Przyrody i Techniki “Ekomuzeum” im. Jana Pazdura

Na terenie dawnej huty znajduje się ciekawe muzeum w którym można zobaczyć to jak dawniej wyglądała hala produkcyjna oraz kolekcję samochodów ciężarowych Star – w tym również pojazdy użytkowane nie tylko do transportu, ale również rajdów. Dużą atrakcją turystyczną jest wielki piec, który został wygaszony w roku 1968, a służył do wytopu surówki. Miejsce nawiązuje również do wydobycia rud żelaza, więc można także zobaczyć tutaj eksponaty nawiązujące do czasów, gdy wydobywano ten kruszec na ziemi świętokrzyskiej. Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla młodszych zwiedzających są eksponaty przedstawiające dinozaury z ery mezozoicznej.

​Aquapark w Starachowicach

Osoby, które chcą aktywnie spędzić czas i zasmakować kąpieli wodnych powinny sprawdzić co ma do zaoferowania znajdujący się na ulicy Szkolnej 14 B Aquapark. Oferuje on basen sportowy, rekreacyjny oraz basen dla dzieci. Znajdują się tutaj dwie duże wanny do Jacuzzi oraz porywista rzeka, która uatrakcyjnia to miejsce. Można także udać się do sauny suchej lub łaźni parowej, a także wdychać świeże powietrze w grocie solnej. Dla osób spragnionych wrażeń jest udostępniona również zjeżdżalnia, która łączy się z basenami.

​Kąpielisko “Lubianka” oraz „Piachy”

Kąpielisko znajdujące się przy ulicy Południowej 39 to miejsce relaksu dla mieszkańców miasta. Dużą zaletą kąpieliska jest to, że znajduje się praktycznie w samym centrum miasta, a obszar wodny wynosi niecałe 40 hektarów, największa głębokość to 7 metrów. Z kąpieliska korzystają osoby, które chcą wygrzewać się na piasku w słońcu, jak i mieszkańcy korzystający z łowisk rybnych. Można tutaj złowić takie ryby jak na przykład karp, szczupak lub węgorz. W Starachowicach popularnością cieszy się również kąpielisko „Piachy”, szczególnie ze względu na niezwykłą czystość znajdującej się tutaj plaży. Można tutaj zaopatrzyć się w różnego rodzaju produkty gastronomiczne dzięki rozbudowanej bazie znajdujących się nieopodal sklepów. Miejsce zostało poddane gruntownym remoncie w roku 2016 i stanowi teraz zdecydowanie lepszą atrakcję dla mieszkańców i turystów. Zbiornik „Piachy” jest tak samo jak „Lubianka” uczęszczany również przez rybaków. Można tutaj złowić na przykład węgorza, leszcza lub lina.