Płytki z cegły w łazience i kuchni

Płytki z cegły w łazience i kuchni

Cegła rozbiórkowa to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych w ostatnich latach. Jest trwała, solidna i wyjątkowo odporna na działanie różnego rodzaju czynników mechanicznych. Wspaniale prezentuje się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również jako element elewacji. Nie każdy jednak wie, że płytki z cegły to także świetny pomysł na wykończenie łazienki i kuchni. O czym zatem warto pamiętać wprowadzając do swojego mieszkania starą cegłę z rozbiórki?

Płytki z cegły w Twojej kuchni

Cegła z rozbiórki pięknie komponuje się z innymi elementami kuchni utrzymanej w stylu rustykalnym, prowansalskim lub skandynawskim. Nic tak nie dodaje klimatu, jak płytki z cegły w ciepłych barwach jesieni.

Stara cegła w kuchni to bardzo dobry pomysł na aranżację całej ściany lub tylko jej fragmentu. Oczywiście należy o odpowiednio dbać i regularnie konserwować za pomocą dobrej jakości preparatu do zabezpieczenia płytek z cegły rozbiórkowej.

Decydując się na wykończenie powierzchni cegłą z rozbiórki należy także wziąć pod uwagę miejsce ich mocowania, a tym samym warunki, w których płytki z cegły będą użytkowane.

Płytki z cegły w Twojej łazience

Choć umieszczenie cegły w łazience może budzić wątpliwości, delikatna faktura płytek znakomicie odnajduje się nawet w trudniejszych pomieszczeniach. Wystarczy im zapewnić odpowiednią impregnację, aby cieszyć się piękną stylizacją bez obaw, że wodna zniszczy strukturę płytki z cegły rozbiórkowej.

Z tego samego materiału wykonuje się elewacje na budynkach mieszkalnych a także architekturę ogrodową. Odpowiednio przygotowane płytki z cegły świetnie sprawdzą się w łazience, w której nie występują skrajnie wysokie lub niskie temperatury, znajdziesz takie na https://e-ceglanafantazja.pl/ . Cegła z rozbiórki jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć nie tracąc przy tym swojej naturalnej barwy. Oprócz tego zapewnia w łazience fantastyczną izolację cieplną oraz akustyczną. Jednocześnie pełni rolę niepowtarzalnej dekoracji wnętrza, a także gwarantuje miły dla oka efekt załamujący światło.

Płytki z cegły i trendy w dekorowaniu

Nie ulega wątpliwości, że płytki z cegły stwarzają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. W zależności od tego z czym zostaną skomponowane mogą nadawać pomieszczeniu wrażenie przytulności lub wręcz przeciwnie – surowy sznyt.

Cegła z rozbiórki i drewno to duet niemal doskonały. Naturalne dekory w połączeniu z płytkami z cegły dają wrażenie ciepła i komfortu. Należy jednak przy tym pamiętać, że drewno może sprawiać kłopot w miejscu narażonym na działanie wilgoci. Warto zatem zadbać o właściwą impregnację zarówno cegły, jak i drewna.

Świetnym połączeniem są również płytki z cegły z klinkierem lub gresem. Umiejętnie zestawione prezentują się naprawdę doskonale. Z kolei szklana mozaika w odcieniach złota lub srebra w obecności cegły rozbiórkowej to ukłon w stronę osób uwielbiających elegancję w nieprzeciętnym stylu glamour. Płytki z cegły lubią nie tylko klasykę, ale również minimalistyczną nowoczesność. Warto zatem eksperymentować i łączyć różne elementy i materiały.

Dodaj komentarz