Dlaczego fototapeta na ścianie to dobry pomysł?

Dlaczego fototapeta na ścianie to dobry pomysł?

Przy budowie domu lub jego remoncie mamy spore pole do popisu w zakresie tego, co możemy umieścić na ścianach. Oczywiście, są pewne ograniczenia, wynikające na przykład z rozmiaru pomieszczenia, tego, czy ściana jest pod skosem, co dokładnie ma się znajdować w danym pokoju i nie tylko. Pośród dostępnych opcji można wymienić kafelki oraz panele, ale nie tylko. Fototapeta jest czymś coraz częściej spotykanym na ścianach polskich domów. Dlaczego to właśnie ją warto rozważyć? Gdzie sprawdzi się ona najlepiej? Tłumaczymy!

Fototapeta to kreatywne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie

Na rynku dostępne jest bardzo wiele fototapet, o różnych wymiarach i wzorach. Szeroką ich selekcję oferuje między innymi Obrazowo. Znajdziemy wśród nich zarówno mniej lub bardziej nietypowe tła czy gradienty, ale też mapy świata lub określonych kontynentów, widoki z wybranych miast, kwiaty i inne rośliny, zwierzęta i nie tylko. Istnieją nawet fototapety motoryzacyjne i inne związane z różnego rodzaju hobby.

Duży wybór sprawia, że nie będziemy musieli godzić się z czymś, co do czego nie jesteśmy przekonani. Są duże szanse, że prędzej czy później uda nam się znaleźć taką fototapetę, która będzie pasowała do nas (i do danego pomieszczenia) perfekcyjnie. Nie tylko nam i innym domownikom miło się będzie na nią patrzyło i przebywało w pokoju, w którym się ona znajdzie, ale też z pewnością zachwyci ona naszych gości.

Gdzie można nakleić fototapetę?

Nie ma tak naprawdę żadnych ograniczeń w zakresie tego, gdzie można nakleić fototapetę. Mogą one wynikać co najwyżej z rozmiaru pomieszczenia i jego innych parametrów, ale to jest już kwestia indywidualna. Jeśli zaś chodzi o pomieszczenia, w których fototapeta może się znaleźć, to najczęściej widuje się ją w salonach i sypialniach. Trzeba wskazać, że nie musi ona zajmować całej ściany – nic nie stoi na przeszkodzie, aby była ona tylko niewielkim elementem ozdobnym, a reszta ściany była na przykład po prostu pomalowana na jeden wybrany kolor.

Warto wiedzieć, że dobrej jakości, zakupiona z rzetelnego źródła fototapeta powinna być wodoodporna. Warto sprawdzić tę kwestię przed zakupem w karcie produktu. Wodoodporność fototapety sprawia, że może ona z powodzeniem być naklejona również w kuchni i łazience i nie powinno być z nią jakiegokolwiek problemu (odklejania się, zawilgocenia czy innych tego typu usterek).

Dodatkowo, instalacja takiej fototapety jest bardzo prosta i może nawet nie wymagać pomocy specjalisty. Musimy tylko kolejno naklejać koło siebie kolejne wąskie pasy w sposób zgodny z instrukcją.

Dodaj komentarz