Botoks do włosów. Czy jest skuteczny?

Botoks do włosów. Czy jest skuteczny?

Botoks do włosów może być asymilowany z botoksem skóry. Jest to zatem proces odmładzający, który nadaje włosom impuls. Występuje w postaci produktów do włosów zawierających keratynę i kwas hialuronowy, które rozświetlają włosy.
Botoks do włosów jest rzeczywiście przedmiotem wielu spekulacji. Intryguje, fascynuje, ale nie pozostawia nikogo bez mowy. Na pierwszy rzut oka automatycznie pojawia się myśl o skalpelu, strzykawkach z botoksu wstrzykiwanych w skórę, które wypełniają bruzdy. To “młodzieńcze ożywienie” stało się rzeczywistością dla włosów i ogólnie dostępne.

Botoks do włosów, co to jest?

Botox do włosów jest nowym, nowoczesnym procesem odmładzania włókien włosowych. Ta innowacyjna technika, często porównywana do prostowania brazylijskiego, różni się znacznie pod wieloma względami. Ta terapia botoksem włosów zawdzięcza swoją sławę użyciu keratyny i kwasu hialuronowego, które regenerują i odmładzają włosy.
Zabieg “botoksu” zapewnia żywienie o dużej intensywności, jak napar. Rzeczywiście, włosy są nawadniane i kolor jest ożywiony. Wzmacniacz do włosów, który odzyskuje zdrowy i zrównoważony wygląd.

Botoks do włosów. Po co ta nazwa?

Usługa botoksu do włosów jest zabiegiem przeprowadzanym w salonie fryzjerskim. Dlaczego ma taką nazwę? Oczywiście, nie uczysz się niczego, mówiąc, że włosy są pozbawione mięśni, nie ma paraliżu, nie ma też zaniku skóry głowy, nie martw się. Więc zadajesz sobie pytanie, dlaczego tak się to nazywa? Czy to kłamstwo, czy to nadmiar języka?
Powiedzielibyśmy, że jest to raczej nadużywany termin, w większości ostemplowany marketing. Intrygujący rzeczownik “botox” najlepiej uosabia młodość i walkę ze starzeniem się, które zapewnia ten młodzieńczy produkt do pielęgnacji skóry. Dla popularyzacji, jest to wyrafinowana pielęgnacja wykonana przez fryzjera na włosach, ta pielęgnacja jest kondensatem substancji, które powiększają włosy.

Dla kogo botoks do pielęgnacji włosów?

Ta pielęgnacja włosów z botoksu jest zalecana dla osób z uszkodzonymi i suchymi włosami. Wynika to z powtarzającego się zabarwiania, prostowania i wybielania. Długotrwałe korzystanie z żelazek i innych urządzeń do stylizacji w końcu zużywa Twoje włosy. Trend na włosy z botoksu spodoba się miłośnikom sportu, zwłaszcza sportów wodnych. Tak więc, jeśli chcesz ukłuć głowę, ten zabieg botoksu rozmyje uszkodzenia chloru lub soli na włosach.
Botox do włosów jest polecany dla włosów zniszczonych przez wiele zabiegów. Te innowacje kapilarne są więc idealne, gdy powracają piękne dni i przytłaczające ciepło, by chronić włosy przed szkodliwym działaniem słońca.

Czas trwania i wyniki leczenia botoksem na Twoich włosach.

Po zakończeniu zabiegu, efekty można zobaczyć niemal natychmiast. Kuracja botoksem działa przez okres od 7 do 8 tygodni. Jednakże, tak jak w przypadku zamiatania, konieczne jest zrobienie około trzy-miesięcznej przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami botoksu. Jeśli ta metoda nie pozostawia żadnych pozostałości formaldehydu, należy być szczególnie ostrożnym, ponieważ ten produkt do pielęgnacji włosów z botoksu może zawierać szkodliwe czynniki. Dlatego należy stosować ten zabieg tylko sporadycznie i sporadycznie, aby uniknąć częstego wdychania substancji. Twoje włosy odzyskają wtedy elastyczność, połysk, siłę i miękkość.

Po sesji z botoksem włosy

Podczas sesji botoksu we włosach należy być cierpliwym: należy pozwolić na 2 lub 3 godziny. Fryzjer najpierw przygotuje Twoje włosy: wcześniej nałoży szampon nawilżający, aby przygotować podłoże.
Faza ta jest wówczas niezbędna do usunięcia łusek z włókien włosowych. Tak więc, włosy zostaną oczyszczone, zanieczyszczenia i pozostałości, które przylegają do włosów zostaną usunięte. Włosy są wtedy gotowe do zabiegu: przywiązanie produktu jest zoptymalizowane.
Fryzjer doda keratynę do kwasu hialuronowego i aminokwasów. Wymiesza wszystko i zakryje ci włosy szczotką. Keratyna jest doceniana za swoją siłę osłonową, jest ochronna i walczy z agresją zewnętrzną. Kwas hialuronowy nawilża i tym samym zapewnia lśniący “efekt lustrzanego odbicia”.

 

Dodaj komentarz