Valentino – światowa marka odzieżowa z Włoch

Valentino – światowa marka odzieżowa z Włoch

W 1932 roku we Włoszech urodził się wielki talent – Valentino Garavani. Od najmłodszych lat, Włoch był ukierunkowany na to co chce w życiu czynić. Mieszkał on niedaleko Mediolanu, jednego spośród ważniejszych dla mody miejsc. Valentino jeszcze zanim skończył 18 lat postanowił wyruszyć do Paryża. Tam ukończył naukę dla projektantów, i w wieku 28 lat założył osobisty dom mody – Valentino. Na większy sukces czekał dwa lata. Wtedy to jego kolekcja zyskała niesłychanie pochlebne komentarze od ludzi świata mody. Wystarczy również wtrącić, że w tamtym okresie w ubrania włoskiego projektanta ubierały się takie osobistości gdy Elizabeth Taylor azali Audrey Hepburn.

W Polsce nie jest łatwo znaleźć ciuchy sygnowane marką Valentino. Rozwiązaniem jest zakup przez Internetu, jednak niewątpliwie, że jest owo w przypadku ciuchów ostateczność. Zwłaszcza, że kreacje włoskiej marki są super eleganckie tudzież co za tym idzie drogie. Suknie, zwłaszcza te czerwone, będące jednym ze znaków rozpoznawczych marki, mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Natomiast stan materiału, wykonanie oraz ekskluzywność owo wytworność światowa. Mimo, iż założyciel firmy przeszedł w tym momencie na emeryturę i został zastąpiony młodszymi projektantami, owo marka w dalszym ciągu w największym stopniu czerpie z korzeni swej historii.

Charakter nowych ubrań jest nadzwyczaj szykowny. Podkreśla kobiecość oraz czar kosztem seksapilu. Nawet tradycyjne czerwone, wieczorowe sukienki wizytowe mają stonowany charakter. Rzeczy pochodzące od Valentino zawsze były przeznaczone głównie dla dojrzałych, eleganckich kobiet oraz w gruncie rzeczy dalej zostaje. Większość sukienek jest długości maksi- są luźne, nie podkreślają ogromnie talii i zasłaniają całe nogi. Są z pewnością krótsze spódnice, natomiast ich istota także jest elegancki oraz ukazywany w połączeniu ze swetrami. Nawet jakiś dekolt jest mocno zauważalny w najnowszej kolekcji. Dla zamożnych klientek marki Valentino nie jest owo lnatomiast istotne. Ważna jest elegancja, bogata historia oraz poklask marki tudzież szyk.
Kolorystyka owo głównie czerń, białość, piaskowy, czerwony. Tu również nie zastaniemy żadnych dziwacznych pomysłów. Estetyka również znikome. Ogranicza się aż do zygzakowatych wzorów, które jednakże nadzwyczaj odpowiednio się prezentują. Z elementów dekoracyjnych są falbany czy złote, materiałowe koła.

Dodaj komentarz