Nietypowe pomysły na oprawę ceremonii ślubnej

Nietypowe pomysły na oprawę ceremonii ślubnej

Jednak kiedy nie zatrudniamy wedding plannera i chcemy sami zadbać o wszystkie szczegóły uroczystości, możemy mieć ogromny problem z wyborem atrakcji na oprawę ślubu. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „oprawa ślubu” czy „atrakcje na ślub” wyskakują nam setki propozycji. Co z tego wszystkiego warto wybrać? Postaramy się Wam dopomóc w podjęciu decyzji przedstawiając, naszym zdaniem, sprawdzone i zawsze trafione atrakcje.

Oprawa muzyczna ślubu

Muzyka w trakcie ślubu sprawdza się przede wszystkim w ślubach kościelnych. Wynika to z tego, że ceremonia tych ślubów jest znacznie dłuższa i w samej mszy zawiera się element muzyki i śpiewu. Co nie zmienia faktu, że ślub cywilny też może być oprawiony muzyką i jest to bardzo miły dodatek. Muzyka grana na żywo zawsze wywołuje dużo większe emocje niż ta puszczana z płyty.

Przy wyborze muzyków na tą okoliczność warto zapoznać się z opiniami na ich temat, które zazwyczaj można znaleźć w internecie. Może to Was ustrzec przed złą decyzją.

Jakie instrumenty? Tak naprawdę zależy to tylko od Was. Naszym zdaniem świetnie sprawdzają się instrumenty smyczkowe (wiolonczela, skrzypce, kontrabas), gitara akustyczna, instrumenty dęte (zwłaszcza saksofon). Ale to Wy decydujecie

Anioły na szczudłach

Szczudlarze w strojach aniołów, którzy witają Parę Młodą wychodzącą z kościoła i urzędu to coraz bardziej popularna forma oprawy ślubu. W zależności od oferty, anioły sypią confetti, strzelają z tub z płatkami kwiatów, puszczają bańki mydlane, rozdają cukierki i oczywiście pozują do zdjęć z Młodą Parą i gośćmi.

Czy warto tak uatrakcyjnić ślub? Z doświadczenia wiemy, że tak. Anioły na szczudłach budzą radość dużych i małych, Pary Młodej i gości. Są miłym, ładnym dodatkiem do części, w której składane są życzenia nowożeńcom.

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę? Przede wszystkim na wygląd aniołów. Czy stroje są schludne i dopasowane do postury szczudlarza. Czyli nie za małe i nie za duże. Czy anioły mają dobrze dobrane peruki i makijaż, czy rekwizyty (koszyki, torby itp.) są kolorystycznie dobrane do całego stroju. I tak jak przy wyborze oprawy muzycznej, warto poszukać w internecie opinii na temat danego usługodawcy.

Puszczanie gołębi lub motyli

Na pewno mogę powiedzieć, że ta atrakcja zrobi wrażenie na wszystkich. I także cieszy się coraz większą popularnością. Zwłaszcza gołębie, które chyba od zawsze symbolizują miłość i romantyzm. Wystarczy poszperać wśród kartek pocztowych, by się o tym przekonać. Mi samej bardziej podobają się motyle, ponieważ są delikatniejsze i kolorowe, pełne radości.

Jedne i drugie Para Młoda wypuszcza zazwyczaj po wyjściu z kościoła lub urzędu, przed składaniem życzeń. I naszym zdaniem ten moment jest idealny, choć można też zastanowić się nad tym, by wypuścić gołębie (motyle) przed wejściem na salę weselną. Wybór należy do Was.

Decydując się na taką oprawę ślubu trzeba wziąć pod uwagę porę roku. Jak wiadomo, motyle są stworzeniami „sezonowymi”, więc w zimę nikt ich nam nie dostarczy na ślub. To na co my chcemy zwrócić Waszą uwagę, jako osoby dbające o środowisko, to sprawdzenie w jakich warunkach hodowane są zwierzęta, które mają uatrakcyjnić Wasz ślub.

A może macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na oprawę ślubu? Z chęcią je poznamy!

Dodaj komentarz