Jak zadbać o włosy o wysokiej porowatości?

Jak zadbać o włosy o wysokiej porowatości?

Każdej przedstawicielce płci pięknej zależy na posiadaniu atrakcyjnie wyglądających włosów. Niestety, nie wszystkie rodzaje włosów są łatwe w pielęgnacji. Szczególnie trudne w pielęgnacji są kosmyki o wysokiej porowatości. Jeżeli takie posiadamy, należy wyposażyć się w starannie dobrane kosmetyki. Na szczęście, znajdziemy je w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Postaw na delikatny szampon nawilżający

Każda kobieta posiadająca włosy o wysokiej porowatości powinna zdecydować się na delikatny szampon. Doskonale, jeżeli kosmetyk ten będzie wykazywał działanie nawilżające. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż w szamponach warto poszukiwać składników naturalnych. Powinny znajdować się w nim olejki, ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Nie da się ukryć, że szampon wymaga spienienia w dłoniach przed aplikacją na skórę głowy. Masaż powinien być wykonywany przez kilka minut, aby składniki aktywne zawarte w szamponie zdążyły zadziałać. Warto pozostawić kosmetyk na skalpie przez kilka minut, zanim przystąpimy do spłukiwania piany. Szampon należy spłukać dokładnie, używając letniej, ale nie gorącej wody. Warto wybrać kosmetyk, który nie zawiera parabenów ani intensywnie działających detergentów.

Nie zapomnij o odżywce oraz masce

Jeżeli nasze włosy są wysokoporowate, nie możemy zapomnieć o dobrej odżywce oraz masce do włosów. Dobrze byłoby, aby kosmetyki były bogate w oleje oraz woski roślinne. W przypadku kosmyków o wysokiej porowatości doskonale sprawdzą się kosmetyki bogate w olej ze słodkich migdałów oraz w olej z nasion brokułu. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż odżywka powinna być stosowana po każdym myciu włosów. Należy spłukiwać ją chłodną wodą, aby domknąć łuski włosa. Jeżeli chodzi o maskę, można stosować ją nieco rzadziej. Niemniej jednak, powinna zostać pozostawiona na włosach przez minimum dwadzieścia minut. Niektórzy jednak zalecają pozostawienie maski regenerującej na włosach przez godzinę lub dwie. Warto nałożyć na włosy czepek, bo ciepło aktywuje działanie maski. Nie da się nie zauważyć, że w przypadku włosów wysokoporowatych najlepiej sprawdzą się maski o treściwej konsystencji.

Olejek lub stylizator także się przyda

Każda pani o wysokoporowatych włosach powinna zastosować odpowiedni kosmetyk po umyciu włosów. Najlepiej wykorzystać do tego celu olejek lub stylizator. Kosmetyk należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdują się na opakowaniu. Nie da się zaprzeczyć temu, iż w większości przypadków konieczne jest użycie olejku na wilgotne jeszcze kosmyki. Niezmiernie ważne jest to, aby sięgać po produkt wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzą się składniki naturalne. Należy unikać kosmetyków, które są na bazie alkoholu. Niestety, duży dodatek alkoholu wysusza wysokoporowate włosy i sprawia, że stają się nieprzyjemnie szorstkie w dotyku. Dobrze jest testować rozmaite produkty do stylizacji, bo wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć ten, na który nasze włosy reagują najlepiej. Warto także porównywać cenniki, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Dodaj komentarz