Jak się nie dać nabrać na wyprzedażach?

Jak się nie dać nabrać na wyprzedażach?

Podstawowym przykazaniem, które powinno stać się wyprzedażowym mottem każdego fana wyprzedaży jest zachowanie zdrowego rozsądku. Przeceny mogą kusić, sklepy zapełnione prawdziwymi skarbami, krzykliwymi, zachęcającymi obniżkami, tłum ludzi, z których każdy jest potencjalnym konkurentem do ostatnich sztuk wymarzonych towarów. W tym całym chaosie łatwo o emocjonalne podejście do zakupów, które może okazać się tragiczne w skutkach. Ale o tym zazwyczaj dowiadujemy się dopiero w domu, gdy następuje konfrontacja zakupowych łowów ze stanem konta po zakupach.

Jak nie dać się nabrać na sezonowych wyprzedażach?

Po pierwsze dokładnie sprawdzajmy stan przecenionego towaru i dopytajmy się o powód przeceny. Zasada jest, że nie można reklamować towaru z powodów dla których został przeceniony. W przypadku odzieży może być to brak drobnego elementu danej garderoby, zaciągnięcie lub inny defekt, który jeśli jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić może sprawić, że nabędziemy za niską cenę towar naprawdę dobrej jakości.

Po drugie pamiętajmy o dobrym przygotowaniu się do zakupów. Polegać ma to przede wszystkim na przeglądnięciu naszej szafy i zastanowieniu się jakiego typu rzeczy mogą okazać się przydatne, a czego na pewno nie potrzebujemy. Mając sentyment do danego typu elementów garderoby może się nagle okazać, że mamy ich nadmiar i za każdym razem skłonne jesteśmy kupować zupełnie zbędne, te same produkty.

Co kupować na wyprzedażach? Najlepiej przed decyzją o podjęciu zakupowych łowów warto przejrzeć internet. Promocje w sklepach internetowych mogą okazać się bardziej atrakcyjne niż te w sklepach tradycyjnych. W przypadku produktów takich jak galanteria skórzana, markowe okulary, sprzęt sportowy, których nie musimy mierzyć i które mamy od dawna wypatrzone korzyść z zakupu przez internet może być ogromna. Przemawia za tym także oszczędność czasu.

W trakcie zakupu warto zapytać także o możliwość wymiany zakupionego towaru lub jego zwrot. Często zdarza się, że zauroczymy się określoną rzeczą do tego stopnia, że dopiero w domowym zaciszu dostrzegamy jej bezużyteczność lub odnajdujemy dokładnie taką samą, rzuconą w kącie i zakurzoną.

Na przecenach warto kupować rzeczy klasyczne i dobrej jakości, które niezależnie od zmiennych mód posłużą nam przez lata. Ale, kiedy możemy w okazyjnej cenie kupić jakiś aktualny krzyk mody, warto i tę propozycję przemyśleć.

Dodaj komentarz