Kiedy warto zainwestować w przenośne EKG? 

Kiedy warto zainwestować w przenośne EKG? 

Aparat EKG jest urządzeniem monitorującym czynność pracy serca. Jeszcze do niedawna badanie można było przeprowadzić tylko za pomocą dużego aparatu podłączonego do elektrod, które są umieszczane na klatce piersiowej badanego. Obecnie jednak badanie EKG możemy wykonać za pomocą urządzenia nie większego niż karta kredytowa. Kiedy warto zainwestować w przenośny aparat? 

Czym jest przenośny aparat do EKG?

Aparat do badania EKG, czyli elektrokardiogram najczęściej kojarzy nam się z dużym urządzeniem, które możemy spotkać w szpitalu. Obecnie jednak możemy wyposażyć się w aparat EKG, który jest nie większy od karty kredytowej. Co ważne, jest to odpowiednik, który gwarantuje równie dobrą jakość odczytu w stosunku do większych urządzeń stacjonarnych. Alivecor kardia mobile 6l to sześciokanałowe urządzenie. Pozwala w prosty sposób sprawdzić rytm serca – czy jest on prawidłowy, czy może występuje na przykład migotanie przedsionków. Alivecor kardia mobile 6l to urządzenie klasy medycznej. Przeszło wszelkie niezbędne badania i jest bezpieczne. 

Co więcej, urządzenie możemy połączyć z darmową aplikacją. W niej zapisują się wyniki badania, które możemy wyświetlić na ekranie naszego smartfona, czy tabletu. Te natomiast z łatwością możemy przekazać lekarzowi do analizy. Jak już wiesz, nowoczesne aparaty przenośne do EKG są małe i poręczne. Nie ma więc problemu, aby ciągle je mieć przy sobie. Badanie EKG możemy wykonać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. 

Kiedy warto zainwestować w domowy aparat do EKG? 

Zastanawiasz się, czy warto kupić przenośny aparat do EKG? Takie urządzenie ma zastosowanie nie tylko przy domowych wizytach lekarskich, ale także na co dzień. W przypadku problemów z sercem, na przykład arytmii, stała kontrola jest bardzo ważna. Pozwala na szybkie wykrycie wszelkich odstępstw i bezpośrednią reakcję. Zanim jednak kupisz sprzęt, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu. Na co zwrócić uwagę? 

Kluczowa jest rozdzielczość wyświetlacza, a także i ilość wbudowanej pamięci. Pamiętaj przy tym, że jest to inwestycja na długie lata, a urządzenie może nawet uratować życie. Z tego względu nie warto na nim oszczędzać. Wybór najtańszego modelu może okazać się złym pomysłem. Takie urządzenie może nie dawać dokładnych pomiarów, lub szybko się zepsuć. Postaw więc na domowy aparat do EKG, który wyróżnia się dobrymi opiniami i odpowiednimi parametrami, taki jak Alivecor kardia mobile 6l. Produkt ten jest wysokiej jakości i zapewnia uzyskiwania rzetelnych wyników. 

Dodaj komentarz