Poranne wstawanie – co robić zamiast wylegiwania się w łóżku?

Poranne wstawanie – co robić zamiast wylegiwania się w łóżku?

Wszyscy kochamy leżeć do późnych godzin, ale potem obwiniamy się, że zamiast robić coś produktywnego, to tylko śpimy lub przeglądamy w łóżku media społecznościowe. Nawet, jeżeli nie musimy iść wcześnie rano do pracy, to poranne wstawanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Pomyśl sobie tylko, co możesz zrobić, wstając o 5 lub 6 rano. Na wiele czynności brakuje nam czasu w ciągu dnia, a potem jesteśmy na siebie źli, że za mało zrobiliśmy.

Według badań poranne wstawanie sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, bardziej zorganizowani, a nasz organizm lepiej funkcjonuje. Nie jesteśmy też wówczas tacy skłonni do nocnych imprez i picia alkoholu, które tylko zaburzają nasz codzienny rytm. Jeśli będziemy na tyle zdyscyplinowani, żeby zrobić z tego nasz codzienny nawyk, to zauważymy, ile może nam to przynieść korzyści. Oczywiście trzeba najpierw znaleźć sobie odpowiednią motywację do wczesnego wstawania. Musi to być na pewno coś, co przynosi nam satysfakcję, dumę i sprawia nam przyjemność. Oto kilka pomysłów w zakresie tego, co warto robić rano.

Pielęgnacja skóry

Ranek to bardzo dobra pora na pielęgnację skóry. twarzy i ciała. Nakładanie kremu i makijażu w pośpiechu nie sprawi, że będziemy czuć się lepiej i piękniej. Warto pomyśleć nad codziennym masażem twarzy olejkami. Regularne masowanie sprawi, że skóra będzie elastyczniejsza i bardziej napięta, a do naszej cery wnikną różne witaminy. Wystarczy nawet 3-5 minut dziennie, a nasza twarz będzie wyglądać na wypoczętą i zdrowszą.

Co jakiś czas można wykonywać także peeling twarzy, a dla odważniejszych poleca się masaże kostką lodu, która przywraca jędrność i sprężystość. Oczywiście rankiem możemy zająć się także pielęgnacją innych części ciała. Kiedy mamy więcej czasu rano, to możemy również staranniej wykonać makijaż i zrobić ładniejszą fryzurę. Takie zabiegi pielęgnacyjne na pewno sprawią, że będziemy czuć się pewniej i piękniej.

Nauka

Ranek to również świetna pora na naukę. Jeżeli jest to coś co sprawia Ci przyjemność, a nie masz zbyt wiele czasu na uczenie się jakiejś rzeczy, to może warto nastawić budzik pół godziny wcześniej niż zwykle i robić to, co lubisz. Ranek możemy poświęcić np. na naukę języka obcego.

Nawet kilkanaście minut dziennie wystarczy, żebyśmy opanowali wiele słówek. Dobrze przygotować sobie wcześniej plan i zorientować się, czego najbardziej potrzebujemy. Możemy włączyć sobie filmy na YouTube do słuchania, pisać i wymawiać zdania w obcym języku, a także czytać krótkie teksty, np. poranne wiadomości.

Medytacja

Kiedy pozostali domownicy jeszcze śpią i mamy ciszę wokół, to warto pomyśleć nad medytacją i kontemplacją. Dzięki ćwiczeniom medytacyjnym oczyszczamy nasz umysł i ćwiczymy nasze skupienie. Nie każdy oczywiście lubi medytować, ale zamiast kolejny raz przeglądać Facebooka i Instagrama, dobrze jest wyciszyć się, zrelaksować i pogrążyć w myślach, np. siedząc na balkonie i popijając kawę lub herbatę.

Gimnastyka lub jogging

Poranek to dobra pora na pobudzenie naszego ciała do działania. Nie trzeba oczywiście od razu iść na siłownię, ale delikatne ćwiczenia gimnastyczne lub joga pozwolą nam się odprężyć. Nawet 10-15 minut dziennie takich ćwiczeń sprawi, że będziemy mieć więcej energii przez resztę dnia. Dobrze też regularnie wybierać się na krótki jogging. Dotlenimy wtedy nasz organizm, przyspieszymy metabolizm i zgubimy zbędne kilogramy.

Zdrowe śniadanie

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Zazwyczaj robimy coś na szybko lub całkowicie je pomijamy i kupujemy potem niezdrową drożdżówkę lub pączka, aby zabić głód. Zdrowe śniadanie to również dobry powód do wstawania wcześniej niż zwykle. Dostarczymy sobie rano więcej witamin i składników odżywczych, jeżeli zapewnimy naszemu organizmowi zdrowe i różnorodne posiłki.

Czytanie

Polacy czytają bardzo mało książek. Przeciętny obywatel naszego kraju czyta tylko jedną książkę przez cały rok. Nie jest to dobry wynik, a istnieje przecież wiele korzyści z czytania. Polepszamy naszą pamięć, redukujemy stres, uczymy się wielu nowych rzeczy i zwiększamy zasób słownictwa.

Nie musimy oczywiście siedzieć godzinę z książką w ręku. Wystarczy kilkanaście minut, żeby korzystnie wpłynęło to na nasz umysł. Rano dobrym pomysłem jest czytanie książek motywacyjnych o rozwoju osobistym. Dzięki nim poczujemy inspirację do przekraczania własnych granic.

Dodaj komentarz