Najlepsze kosmetyki do włosów wysokoporowatych – jakie wybrać?

Najlepsze kosmetyki do włosów wysokoporowatych – jakie wybrać?

Włosy wysokoporowate to takie, które na pierwszy rzut oka wyglądają na matowe, suche i łamliwe. To też te, które mają tendencję do falowania się i kręcenia więc śmiało, można stwierdzić, że ten typ włosów posiada bardzo duża część Polek. Jeśli i Ty jesteś posiadaczką włosów wysokoporowatych i chcesz poprawić ich wygląd, to przygotowaliśmy dla Ciebie sprawdzone kosmetyki, które warto włączyć do pielęgnacji.

Oleje dla włosów wysokoporowatych

Posiadaczki włosów wysokoporowatych powinny zadbać o to, aby olejować je przynajmniej raz w tygodniu. Nie można jednak używać do tego pierwszego lepszego olejku, który akurat zalegał na naszej półce. Dla włosów wysokoporowatych najlepsze będą oleje wielonienasycone o dużych cząsteczkach, czyli np.: olej awokado, olej lniany, olej z wiesiołka i olej słonecznikowy. Do olejowania tego typu włosów dobrze jest użyć podkładu nawilżającego. Można go wykonać samodzielnie przy użyciu wody oraz słodkiej substancji takiej jak miód czy cukier. Taką mieszankę wlej do atomizera i spryskaj nią włosy. Następnie nałóż odpowiedni olej i potrzymaj go na głowie przez przynajmniej kilkanaście minut.

Kosmetyki drogeryjne dla włosów wysokoporowatych

Kosmetyki do włosów wysokoporowatych powinny zawierać dużą ilość naturalnych składników i olejków. Jeśli masz problem z puszeniem się włosów, to możesz doraźnie używać odżywki bez spłukiwania z dodatkiem silikonów. Taką odżywkę dobrze jest nanieść na końcówki, aby je zabezpieczyć przed zniszczeniem. Dobrym wyborem będą też wszelkie odżywki w sprayu i mgiełki, które w swoim składzie mają wysoko olejki.

Szampony

Do mycia włosów wysokoporowatych staraj się używać szamponów o delikatnym składzie. Unikaj silikonów, SLS i innych silnych detergentów, które mogą osłabić włosy i sprawić, że będą wyglądały gorzej. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów wysokoporowatych, to wybieraj szampony z wyciągami ze skrzypu i innych ziół. Pomocne mogą się też okazać wcierki, jednak sprawdź, jaką mają bazę. Wcierki na alkoholu mogą działać szybciej, jednak nie są dla osób, które mają delikatną skórę głowy i łupież.

Maski

Odżywki i maski do włosów mogą sprawić, że Twoja fryzura będzie bardziej odżywiona i lśniąca. Staraj się unikać olejku kokosowego w maskach i balsamach do włosów, ponieważ może on puszyć włosy wysokoporowate. Niestety znajduje się on w wielu popularnych kosmetykach, dlatego czytaj składy i eliminuj produkty, które mogą negatywnie działać na Twoje włosy. Możesz też samodzielnie tworzyć odżywki, być może dzięki nim Twoje włosy zamienią się w średnioporowate, które są łatwiejsze w pielęgnowaniu.

Dodaj komentarz