Jak zarobić będąc niepełnoletnim?

Jak zarobić będąc niepełnoletnim?

Gry komputerowe, markowa odzież, kosmetyki – na te rzeczy najchętniej wydają pieniądze nastolatkowie. Nie zawsze jednak rodzice mają możliwość (lub skłonność) je kupować, a kieszonkowe (które też nie każdy dostaje) może okazać się zbyt niskie. Pojawia się wtedy potrzeba podjęcia pierwszej pracy zarobkowej. Nie do końca często jednak wiemy, jak się za to zabrać – nie mamy w końcu specjalistycznego wykształcenia ani żadnego wykształcenia. Zadajemy sobie pytanie, jak zarobić pieniądze w młodym wieku i nie mamy żadnych pomysłów. Okazuje się jednak, że jeśli dobrze się zastanowimy okaże się, że opcji jest dużo.

Drobne prace w swojej okolicy

Kilkunastolatek nie ma na ogół czasu na pełnoetatową pracę. Jakąkolwiek próbę zarobku musi łączyć ze szkołą, która powinna zawsze znajdować się na pierwszym miejscu. Warto więc poszukać niezobowiązujących, dorywczych prac w swoim najbliższym otoczeniu. Nie zarobimy fortuny, ale będziemy w stanie dopasować nowe obowiązki do swojego grafiku. Może to być chociażby zajmowanie się osobą starszą, kupowanie jej zakupów i wynoszenie śmieci, opieka nad dziećmi, koszenie trawników czy odśnieżanie chodników. Czasem nie będziemy nawet musieli szukać daleko, bo okaże się, że takiej pomocy będzie potrzebował ktoś z rodziny lub sąsiadów.

Praca sezonowa w wakacje

Wakacje to jedyny czas w trakcie procesu kształcenia, gdzie naprawdę ma się dużo czasu na pracę. Warto odpowiednio to wykorzystać. Praca sezonowa taka jak zbieranie truskawek czy innych owoców często dostępna jest również dla osób niepełnoletnich, a zarobki z niej nie zwalają może z nóg, ale są do zaakceptowania. Warto jednak wcześniej zapoznać się z opiniami na temat danego pracodawcy, aby upewnić się, że nie zostaniemy oszukani.

Wykorzystaj swoje umiejętności

To, że nie mamy skończonej szkoły czy doświadczenia zawodowego nie znaczy, że nie posiadamy żadnych przydatnych umiejętności. Wielu nastolatków zna bardzo dobrze język obcy, potrafi grać na instrumencie muzycznym czy jest doskonałymi matematykami. Wszystko to można przekuć na zarobek poprzez udzielanie korepetycji. Nie zarobimy w ten sposób tyle, ile otrzymują za swoją pracę profesjonalni korepetytorzy, ale jak na tak młody wiek będą to całkiem spore pieniądze.

Zarabiaj przez Internet

Za pomocą Internetu zarabiać może każdy, nawet osoby młode. Bardzo popularnym sposobem na zarobek stało się promowanie produktów w mediach społecznościowych, prowadzenie bloga czy kanału na YouTube. Oczywiście zanim zaczniemy zarabiać będziemy musieli najpierw zgromadzić odpowiednio dużą bazę fanów, ale przynajmniej będziemy robić to, co lubimy. Ciekawym pomysłem jest także branie udziału w turniejach gier komputerowych. Nagrody w nich potrafią wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych.

Jak widać odpowiedzi na pytanie jak zarobić pieniądze będąc niepełnoletnim jest wiele. Warto dobrze się zastanowić i wybrać taki sposób, który najbardziej nam odpowiada.

Dodaj komentarz