Jak sukienka do karmienia piersią może ułatwić życie młodej mamy?

Jak sukienka do karmienia piersią może ułatwić życie młodej mamy?

Bycie młodą mamą nie jest niczym łatwym i wymaga nie tylko wielu poświęceń, ale także dużej wiedzy na temat tego, jak zająć się nowo narodzonym dzieckiem. Przed kobietami, które urodziły swoje pierwsze dziecko, stoi wiele codziennych wyzwań takich jak, chociażby karmienie maluszka co ok. 2-3 godziny. Karmienie piersią to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety oraz jej dziecka, ponieważ to wtedy buduje się wyjątkowa więź, oraz wzmacnia się odporność niemowlaka.

Nie zawsze jest to jednak proces przyjemny, ponieważ czasem trzeba to robić poza domem, gdzie niekoniecznie jest to komfortowe doznanie. Na szczęście możesz ułatwić sobie to zadanie dzięki odpowiednio dobranej garderobie. Sukienki dla mam karmiących mogą ułatwić Ci karmienie dziecka w miejscu publicznym.

Sukienka do karmienia piersią – dlaczego warto ją mieć?

Tak jak już wspomnieliśmy, karmienie nie zawsze musi odbywać się w domowym zaciszu, gdzie matka czuje się najbardziej komfortowo i może pozwolić sobie na nieco nagości. Podczas podróży czy chociażby wizyty w restauracji, czy galerii handlowej z dzieckiem może zdarzyć się tak, że konieczne będzie nakarmienie dziecka piersią tu i teraz. Nie zawsze też mamy od dyspozycji specjalne pomieszczenie czy w ostateczności łazienkę, w której bez skrępowania można nakarmić dziecko piersią. W bezproblemowym nakarmieniu dziecka bez zbędnego odkrywania ciała może pomóc specjalnie zaprojektowana dla świeżo upieczonych mam sukienka.

Sukienki dla mam karmiących mają specjalne zakładki, wycięcia i zamki, które ułatwiają wysunięcie piersi i przystawienie do niej dziecka w praktycznie niezauważony sposób. Podczas karmienia w miejscu publicznym jest to na wagę złota, ponieważ żadna kobieta raczej nie chce w takiej sytuacji czuć na sobie wzroku obcych ludzi. Wielu przechodniów może nawet nie zauważyć, że właśnie karmisz swoje dziecko. Wystarczy, że odepniesz zamek lub podniesiesz falbanę, pod którą znajduje się wycięcie. Nie musisz się rozbierać, co z pewnością zwróciłoby uwagę innych osób.

Wygoda i komfort – sukienki do karmienia piersią

Oprócz tego, że sukienki do karmienia piersią mogą być bardzo wygodne, to są też ładne i eleganckie. Kobiety mogą wybierać spośród mnóstwa modeli sukienek do karmienia, istnieje wiele wzorów, krojów i kolorów. Każda kobieta powinna znaleźć strój, który przypadnie jej do gustu bez większego problemu. Warto mieć, choć parę takich sukienek w swojej garderobie, ponieważ przydadzą się one podczas dłuższych wyjść na miasto razem z dzieckiem.

Dodaj komentarz