Jak kompleksowo pielęgnować włosy?

Jak kompleksowo pielęgnować włosy?

Zadbane włosy mogą stać się najpiękniejszą ozdobą każdej kobiety. Ich pielęgnacja jest jednak stosunkowo wymagająca. Warto poznać więc kilka zasad i sztuczek, które pozwolą osiągnąć pożądany efekt zdrowych, lśniących i gładkich kosmyków.

Jak myć włosy?

Pielęgnacja włosów to przede wszystkim ich prawidłowe, regularne mycie. Nie warto robić tego zbyt często, bowiem powoduje to przesuszenie kosmyków i skóry głowy. Najlepiej stosować do mycia łagodne szampony bez SLS. Można zamienić tradycyjne produkty na warianty przeznaczone dla dzieci lub po prostu rozcieńczyć je z wodą, aby stały się delikatniejsze. Szampon zawsze aplikujemy na wilgotne dłonie i spieniamy, a dopiero później nakładamy na skalp. Same kosmyki wystarczy umyć z pomocą delikatnej piany.

Przyklapnięte, pozbawione objętości włosy można potraktować podczas mycia w szczególny sposób. Efekt odbicia od nasady zapewni peeling enzymatyczny lub mechaniczny wykonany przy pomocy specjalnej szczotki z wypustkami. Po każdym myciu włosów należy zabezpieczyć je przed wysuszeniem przy pomocy odpowiednio dobranej odżywki. Jej zadaniem jest między innymi ułatwienie rozczesywania kosmyków, a także nadanie im gładkości.

Odżywianie

Odżywienie i nawilżenie włosów to bardzo ważny element pielęgnacji. Można zadbać o niego przy pomocy drogeryjnych masek i odżywek, a także serów i olejków aplikowanych po myciu. Bardzo dobre rezultaty daje jednak naturalna metoda odżywiania, czyli olejowanie. Zabieg olejowania to nic innego, jak naniesienie na włosy wybranego oleju roślinnego, koniecznie nierafinowanego, zimnotłoczonego, który zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały.

Sprawdź: Kosmetyki do pielęgnacji Ducray

Olejowanie przeprowadza się przed umyciem włosów. Warto wykonywać je “na mokro”, czyli po uprzednim zwilżeniu kosmyków. Fryzurę można owinąć również folią i ciepłym ręcznikiem, który zwiększy efektywność zabiegu. Po około półgodzinnym olejowaniu włosy należy umyć jak zwykle – niekiedy oczyszczanie trzeba powtórzyć, aby usunąć olej w całości. Produkt warto dobrać w zależności od typu włosów. Inne oleje polecane są bowiem do włosów wysoko-, średnio- i niskoporowatych.

Dodaj komentarz