Impotencja – problem XXI wieku

Impotencja – problem XXI wieku

Impotencja to rodzaj dysfunkcji seksualnej występującej u mężczyzn, objawiającej się niezdolnością do odbycia stosunku płciowego. W ostatnich latach zauważono zdecydowany wzrost przypadków impotencji, przez co coraz więcej mężczyzn szuka specjalistycznej pomocy. Głównym objawem tego stanu jest brak erekcji lub wytrysku, pomimo podniecenia seksualnego. Wpływa to negatywnie na samoocenę mężczyzny, jego zdrowie psychiczne oraz relacje partnerskie.

Przyczyny impotencji

Impotencję uznaje się za dolegliwość XXI wieku, ponieważ coraz częściej występuje wśród mężczyzn zamieszkujących kraje wysokorozwinięte. Zazwyczaj przyczyną jest zły przepływ krwi w ustroju, przez co penis nie jest w stanie uzyskać trwałej i pełnej erekcji. Może to mieć podłoże zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Do psychicznych przyczyn impotencji zaliczamy: lęk związany z czynnościami seksualnymi (w tym obawa przed niezaspokojeniem partnerki), kompleksy, przykre doświadczenia z przeszłości. Z kolei przyczynami fizycznymi są: choroby serca, cukrzyca, depresja, nadmiar alkoholu czy przyjmowanie narkotyków. Do czynników ryzyka omawianej dolegliwości zalicza się również palenie papierosów, przyjmowanie nadmiaru leków oraz zaburzenia hormonalne. Jak więc widać, większość wymienionych przyczyn wiąże się ze współczesnym stylem życia. Impotencja najczęściej dotyczy starszych mężczyzn, choć w ostatnich latach odnotowano wzrost przypadków impotencji wśród młodych mężczyzn – nawet w wieku 20 lat. Przyczyną jest przyjmowanie środków anabolicznych celem zwiększenia masy mięśniowej.

Impotencja – jak sobie z nią radzić?

Na samym początku zawsze warto wypróbować proste sposoby na impotencję i zwrócić uwagę na swój styl życia. Należy wprowadzić zdrową dietę, która wesprze krążenie – warto spożywać koenzym Q10, antyoksydanty, witaminy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz wypijać przynajmniej 1,5 l wody dziennie. Jednocześnie konieczna jest rezygnacja z tłustych, smażonych potraw i nadmiaru słodyczy. Aby zmniejszać ryzyko wystąpienia epizodów impotencji należy regularnie uprawiać wybraną aktywność fizyczną. Może to być bieganie, pływanie czy nawet zwykłe, dłuższe spacery – wybór jest zależy od własnych preferencji.

Zmiana stylu życia nie zawsze jednak prowadzi do szybkiego pozbycia się problemu, gdyż jest on nieco bardziej złożony. Dobrze sprawdzi się jednoczesne przyjmowanie tabletek na potencję https://viagra.edu.pl/. Są one dostępne bez recepty, dlatego może sięgnąć po nie każdy mężczyzna borykający się z omawianą dolegliwością. To idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie mają czasu lub z przyczyn prywatnych nie chcą udać się na konsultację do urologa lub seksuologa. Takie tabletki działają jak afrodyzjaki, poprawiają drożność naczyń krwionośnych i pobudzają układ krążenia. Dzięki temu w momencie naturalnego podniecenia do penisa napływa więcej krwi, co skutkuje uzyskaniem trwałej erekcji i udanym pożyciem. To bezpieczna i skuteczna metoda. Gdy wspomniane sposoby zawiodą, należy udać się do specjalisty, który dokładnie zdiagnozuje problem.

Dodaj komentarz