Gdzie jeść na wakacjach?

Gdzie jeść na wakacjach?

Wybierając się na wakacje również musimy jeść. Jedynym „problemem” nie jest więc wybór czasu, miejsca i lokum. Kolejnym wydatkiem na wczasach jest jedzenie. Często okazuję się, że to wydatek, który w konsekwencji przewyższa chociażby koszt hotelu i podróży. Wydaje nam się, że jednorazowa opata za hotel jest największym wydatkiem. Każde jednorazowe wydatki na jedzenie, wydają nam się znacznie mniejsze. Jednak jeśli dodamy je wszystkie do siebie okazuje się, że łącznie są one największym wydatkiem na wakacjach.

Samodzielne przygotowywanie posiłków

Jedną z tańszych opcji jest samodzielne przygotowywanie posiłków. Oczywiście nie jest możliwe wcześniejsze przygotowanie wszystkiego w domu i zabranie wyżywienia na wszystkie posiłki na 2 tygodnie. I tutaj duże znaczenie ma środek lokomocji jakim podróżujemy. Jeśli jest to samochód mamy znacznie łatwiej, bo możemy zabrać znaczną ilość półproduktów z domu, kupionych w znanych miejscach i w dobrej cenie. Jeśli jednak podróżujemy pociągiem, autobusem, samolotem itp. nie mamy już takiej możliwości. Jednak nic straconego. W dalszym ciągu możemy sami gotować sobie posiłki. Zakupy natomiast możemy robić w lokalnych sklepach i marketach. Kolejnym problemem może okazać się także dostęp do kuchni. Nie w każdym miejscu będziemy mieli możliwość przygotowania sobie samodzielnie posiłku. Jeśli interesuje nas taka opcja musimy zwrócić na to uwagę przy wyborze miejsca zakwaterowania.

Jedzenie w hotelu

Inną możliwością są wczasy z wyżywieniem. Jeśli nie znamy miejsca do którego się udajemy, może to okazać się dogodną formą. Posiłki z pewnością będą świeże. Mamy także coraz większy wybór tego co chcemy danego dnia zjeść. Często także można dostosować swoje posiłki według diety np. dla vegetarian czy cukrzyków. Mimo, że ceny na pierwszy rzut oka wydawać się mogą wysokie warto sprawdzić czy ceny „na mieście” nie będą jeszcze wyższe. Ponadto, będą już głodnym, szukając na oślep, okazać się może, że posiłek wcale nie był dobry a koszt znacznie zawyżony.

minusem wyżywienia w hotelu może być oczywiście koszt. Wszystko zależy od miejsca, którym jesteśmy zameldowani. Innym problemem może być także fakt, że posiłki podawane są w określonych godzinach. Jest to znaczne utrudnienie dla osób, które lubią leniuchować i na wakacjach dłużej pospać. Może to być także problem dla osób, które do hotelu wracają tylko spać i ich dzień wypełniają liczne atrakcje. Powrót do hotelu tylko po to aby zjeść jest wtedy znacznym utrudnieniem. Nie jest to dobra opcja dla osób, które cenią sobie niezależność i na wczasach robią coś wtedy kedy mają ochotę, a nie wtedy kiedy ktoś im cóż nakazuje.

Jedzenie, na stołówce lub barze mlecznym

Jeśli na wczasach chcemy wypoczywać i oderwać się od codziennych obowiązków, a w naszym hotelu nie ma wyżywienia bądź jest ono za drogie możemy poszukać miejsca, w którym będziemy mogli wykupić wyżywienie na cały okres pobytu. Różnego typu stołówki i bary mleczne stwarzają taką możliwość, a cena z pewnością będzie niższa aniżeli wyżywienie w kilku gwiazdkowym hotelu czy jedzenie na mieście.

Jedzenie na mieście

Najlepsza opcja dla osób, które chcą poznać lokalną kuchnię i cenią sobie niezależność na wakacjach. Jemy takie posiłki jakie w danym momencie chcemy. Godzina posiłków jest zależna wyłącznie od naszych upodobań. Stołując się na mieście możemy także posmakować lokalnych specjałów. Warto jednak przed wybraniem miejsca zrobić krótki rekonesans. Z doświadczenia wiemy, że nie zawsze droga restauracja w samym centrum to strzał w dziesiątkę. Nie sugerujmy się ceną i lokalizacją, a raczej opiniami, których teraz mnóstwo chociażby w internecie. Warto także spytać o dobre jedzenie chociażby lokalnych mieszkańców, u których wynajmujemy pokój. Są na to różne metody. Dzięki temu często unikniemy rozczarowania. Poprzez krótkie zapoznanie z tematem będziemy mogli, również zjeść za rozsądne pieniądze. Minusem jest bowiem szukanie jedzenia na szybko. Przez to często jemy niezbyt dobrze, a płacimy za to krocie.

Wczasy bez jedzenia są niemożliwe. Warto więc już przed wyjazdem się nad tym zastanowić. Jest wiele możliwości wystarczy więc znać swoje potrzeby i możliwości i wybrać coś dla siebie.

Dodaj komentarz