Efektywne chudnięcie – rzeczy, o których musisz pamiętać podczas odchudzania

Efektywne chudnięcie – rzeczy, o których musisz pamiętać podczas odchudzania

Osoby, które przechodzą na dietę odchudzającą, zazwyczaj chciałyby, aby jej efekty utrzymywały się jak najdłużej. Boimy się efektu jo-jo i tego, że utrata wagi nie będzie aż tak spektakularna, jakbyśmy tego chcieli. Nic w tym dziwnego, każdy chciałby bowiem aby jego starania w odchudzaniu przyniosły zadowalające efekty w odpowiednio szybkim tempie. Jeśli będziesz trzymać się tych kilku prostych zasad, to chudnięcie stanie się prostsze i bardziej efektywne.

Unikaj diet cud

Dieta 800 kcal, dieta 1000 kcal, posty i głodówki – wszystko to rzeczywiście może pomóc Ci schudnąć w szybkim tempie, ale jakim kosztem. Aby chudnąć zdrowo, należy spożywać odpowiednią liczbę kalorii, głodówki to najgorsze co możemy zaserwować swojemu organizmowi. Efekty takiej „diety” są bardzo krótkotrwałe i mogą powodować pogorszenie się stanu zdrowia. Jeśli będziesz całkowicie odmawiać sobie jedzenia, to Twój organizm będzie przyjmował zbyt mało witamin i minerałów. Może to doprowadzić do obniżenia odporności i znacznego pogorszenia samopoczucia.

Jeśli chcesz schudnąć, to powinieneś stosować zdrową i zbilansowaną dietę. Porady o odchudzaniu powinny zakładać, że jedynym słusznym wyborem jest ograniczenie liczby spożytych kalorii, ale w racjonalny sposób. Deficyt kaloryczny, który wynosi 300-500 kcal jest w porządku, jednak zmniejszenie ilości spożytych kalorii o 1000 jest poważnym błędem, który może sprawić, że Twoje odchudzanie będzie niezdrowe i nie przyniesie długotrwałych efektów.

Aktywność fizyczna

Podczas odchudzania bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia mogą sprawić, że szybciej pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów, a Twoja sylwetka będzie prezentowała się o wiele lepiej. Wybierz aktywność fizyczną, która jest dopasowana do Twoich możliwości oraz stanu zdrowia. Możesz np. jeździć na rowerze, chodzić na basen czy nawet spacerować. Jeden, godzinny spacer w ciągu dnia może dać naprawdę dużo, jeśli będziesz to robić regularnie.

Zbilansowana dieta

Regularne posiłki bogate w dużą ilość warzyw i owoców to podstawa zdrowej diety, dzięki której możesz schudnąć. Staraj się ograniczyć produkty wysokoprzetworzone oraz te, które zawierają tłuszcze trans i biały cukier. Wystarczy kilka prostych zmian w sposobie odżywiania, aby zgubić nadprogramowe kilogramy. Jedząc o podobnych porach w ciągu dnia, przyśpieszysz swój metabolizm, co sprawi, że szybciej będziesz chudnąć i poczujesz się znacznie lepiej. Pamiętaj także o nawadnianiu organizmu – pij przynajmniej 2 litry wody dziennie.

Dodaj komentarz