Co zrobić z gruzem budowlanym?

Co zrobić z gruzem budowlanym?

Prace przy budowie domu, gruntowny remont mieszkania, a nawet rozbiórka starego pieca – te wszystkie prace generują niemałe ilości gruzu. Jeśli jest go za dużo, to nie zawsze wiemy jak go wykorzystać, a jego nadmiar często zalega na naszych działkach i posesjach. Istnieje jednak kilka pomysłów na to, co zrobić z gruzem budowlanym i jak pozbyć się go w odpowiedni sposób.

Co zrobić z gruzem? – nie wszystkie pomysły są dobre

Osoby, które wykonały drobny remont domu i pozostało im po tym niewiele gruzu, z powodzeniem mogą go wykorzystać. Gruzem bardzo często wysypuje się ziemie, ponieważ większość roślin bardzo dobrze na nim rośnie ze względu na wapno, które się w nim znajduje. Z gruzu można także układać skalniaki, które będą ozdobą działek i ogródków. W taki kreatywny sposób możesz pozbyć się odpadów, które pozostały Ci po remoncie. Wiele osób używa gruzu do tworzenia ścieżek oraz drenażu.

Dla osób, które lubią pracę w ogrodzie i wiedzą jak wykorzystać gruz, nadmiar tego odpadu nie powinien stanowić problemu. Co jednak w momencie, gdy gruzu jest tak dużo, że nawet jakbyśmy obdarowali nim działki sąsiadów to i tak by jeszcze sporo zostało? Wtedy możesz próbować oddać gruz za darmo i wystawić go na portalach z ogłoszeniami. Wiele osób chętnie przyjmie gruz i wykorzysta go w kreatywny sposób. To dobry pomysł na pozbycie się odpadów po budowie jednak niekiedy trzeba bardzo długo czekać, aż zgłosi się jakaś chętna osoba.

Niektórzy starają się także pozbyć gruzu w nielegalny sposób i wyrzucają go do kosza na śmieci komunalne, a co gorsza do lasu. Taki sposób na pozbywanie się gruzu budowlanego jest niedopuszczalny oraz karany mandatem. Nie warto więc próbować, a odpadów należy pozbywać się w dozwolony sposób.

Wywóz gruzu przez firmę

To alternatywne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Wystarczy, że zadzwonisz po firmę http://gruzout.pl/oferta/, która odbierze od Ciebie gruz i wywiezie go w miejsce, w którym zostanie odpowiednio zutylizowany. To bardzo praktyczne rozwiązanie, jeśli do wywiezienia masz wiele kilogramów tego odpadu i samodzielne wywiezienie go w punkt utylizacji zajęłoby Ci bardzo dużo czasu. Wystarczy, że wykonasz jeden telefon, ustalisz z pracownikiem firmy szczegóły i umówisz się na konkretny termin. Możesz np. wynająć kontener na cały dzień lub tydzień, a nawet na 30 minut, podczas których załadujesz wszystko to, czego chcesz się pozbyć. W przypadku, gdy gruzu nie jest aż tak dużo, a Ty już spakowałeś go do worków, cała akcja przebiegnie szybko i będziesz mógł cieszyć się czystą posesją.

Dodaj komentarz