Rejestrator samochodowy – na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Rejestrator samochodowy – na co zwrócić uwagę podczas kupna?

To, że rejestrator samochodowy jest narzędziem bardzo przydatnym, nie powinno podlegać żadnej wątpliwości. Taka kamerka może nam w końcu uratować skórę w wielu sytuacjach i pomóc udowodnić winę sprawcy kolizji, jeśli będzie to niezbędne. Zanim jednak kupisz rejestrator, powinieneś wiedzieć, że nie każde urządzenie działa tak samo. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas kupna takiego gadżetu i czym powinna wyróżniać się dobra kamerka samochodowa https://techpolska.pl/navitel-r1000-recenzja/.

Cena

Cena, jaką musimy zapłacić za urządzenie to zdecydowanie jedna z pierwszych rzeczy, na jaką zwrócimy uwagę. Nie powinna ona jednak w stu procentach determinować Twojego wyboru. Na rynku można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe rejestratory od różnych producentów. Zanim zabierzesz się za szukanie kamerki, powinieneś ustalić budżet, jaki chcesz na nią przeznaczyć. Pamiętaj jednak, że kupno najtańszego urządzenia nie będzie dobrym pomysłem i warto zainwestować w ten zakup przynajmniej 200-300 zł.

Nowy vs używany

Jeśli nie masz dużego budżetu, a mimo to chciałbyś stać się posiadaczem kamerki samochodowej z lepszej półki, to dobrym pomysłem jest odkupienie tego sprzętu. Na portalach aukcyjnych nie brakuje ofert kamerek samochodowych znanych producentów w cenie od 20 do nawet 50% niższej niż ta regularna. Minusem takiego rozwiązania jest to, że takiego sprzętu może już nie obowiązywać gwarancja i ciężko jest na pierwszy rzut oka zweryfikować czy taka kamerka jest w 100% sprawna. Bezpieczniejszym, lecz droższym rozwiązaniem jest więc zakup nowego sprzętu.

Jakość obrazu

Najważniejszym parametrem w przypadku kamerek samochodowych jest jakość obrazu, któą dysponują. Minimalnym wymaganiem, jakie powinniśmy stawiać przed tego typu urządzeniem, jest posiadanie jakości Full HD i rozdzielczości 1920x1080p przy prędkości 30 fps. Zakup rejestratora, który nie może pochwalić się takimi parametrami, jest w większości przypadków bez sensu, ponieważ będziemy mieli do czynienia ze słabym obrazem, z którego często nic nie wynika. Ważny jest też kąt widzenia – im większy, tym lepiej. Dobrym produktem w przyjaznym, dla użytkownika przedziale cenowym jest kamerka Navitel r1000.

Dodatkowe funkcje

Prócz nagrywania drogi przed autem kamerka samochodowa może spełniać też szereg innych funkcji. Mowa tu m.in. o module Wi-Fi, asystencie bezpieczeństwa czy odbiorniku GPS. Dodatkowe funkcje mogą przydać się podczas jazdy i poprawić komfort podczas prowadzenia samochodu. Warto zwrócić na to uwagę i dopasować dodatkowe funkcje do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz