Pomoc drogowa – kompleksowa obsługa 7 dni w tygodniu

Pomoc drogowa – kompleksowa obsługa 7 dni w tygodniu

O pomocy drogowej słyszał chyba każdy. Nie trzeba mieć swojego samochodu, ani nawet być kierowcą, żeby wiedzieć o tym, że są takie firmy. Jednakże jak pokazuje doświadczenie nie każdy, nawet wieloletni kierowca wie, że pomoc drogowa to nie tylko ostateczność w momencie, gdy nasze auto nie nadaje się do dalszej drogi i trzeba je odtransportować lawetą do mechanika, bądź co gorsza od razu na złom. Pomoc drogowa to bowiem szereg zróżnicowanych usług. Sprawdź tutaj, bądź przeczytaj poniżej chociaż o części z nich.

Usługi, które świadczy profesjonalna pomoc drogowa:

Laweta i holowanie

Oczywiście, tak jak wspomnieliśmy na wstępie, każda pomoc drogowa w swojej ofercie ma holowanie bądź odtransportowanie samochodu lawetą, do wskazanego przez nas miejsca. Z tej opcji skorzystamy oczywiście w sytuacji, kiedy naprawa na miejscu nie wchodzi w grę, a nasze auto w obecnym stanie technicznym, nie może poruszać się po drodze. Laweta będzie nieocenioną pomocą kiedy wypadek bądź awaria przytrafi się nam na autostradzie, gdzie holowanie jest zwyczajnie zabronione, a więc nie wchodzi w grę pomoc znajomego, a jedynie specjalnie przeznaczony do tego pojazd.

Mobilne usługi mechaniczne i inne

Po raz kolejny musimy powiedzieć, że pomoc drogowa to nie tylko laweta i hol. W wielu sytuacjach okazuje się bowiem, że to tylko drobna usterka, która doświadczona osoba może naprawić od ręki, na miejscu zdarzenia. Jeśli nie znamy się na samochodach nawet drobna naprawa nie będzie możliwa do samodzielnego wykonania. Jednakże pomoc drogowa sprawdzi się w tej sytuacji idealnie, dokonując niezbędnych napraw. W ten sposób nasze auto szybko zostanie przywrócone do stanu, w którym może kontynuować dalszą jazdę bądź samodzielnie odtransportować auto do mechanika.

Dowóz paliwa bądź wypompowanie paliwa

To jedna z tych usług, o której kierowcy najczęściej nie mają nawet pojęcia. Nie tyle chodzi nam oczywiście o samą tą czynność, co wiedzę na temat tego, że pomoc drogowa może nam pomóc zarówno w dowiezieniu paliwa i zatankowaniu auta, jak i wypompowaniu paliwa z baku w sytuacji gdy doszło do omyłkowego zatankowania niewłaściwego rodzaju paliwa.

Awaryjny rozruch auta

Rozładowany akumulator po kilku dniach postoju po udanych wakacjach? To nie problem jeśli mamy numer telefonu do pomocy drogowej, która w mgnieniu oka naładuje rozładowany akumulator naszego auta i będziemy mogli ruszyć w trasę.

Pomoc w zmianie koła

Co prawda każdy z nas powinien mieć niezbędny sprzęt do zmiany koła, jednak nie zawsze tak jest. I w tej sytuacji najszybszym rozwiązaniem naszego problemu będzie wezwanie pomocy drogowe. Nie wierzysz? Sprawdź tutaj.

Dodaj komentarz