Język angielski jest nie tylko bardzo popularny, ale również niezbędny w dzisiejszym świecie. Język jest niezbędny w podróży, w szkole, w pracy, a nawet w codziennej komunikacji – wiele zapożyczeń pochodzi przecież z angielskiego. Wydaje ci się, że znasz ten język, ale chciałbyś dowiedzieć jaki jest jego poziom? Jest na to sposób – możesz skorzystać ze słynnego, bardzo miarodajnego testu Ielts. Sprawdź, jak sprawdzić czy jesteś dobry z angielskiego, co da ci rozwiązanie testu oraz dlaczego absolutnym minimum w dzisiejszym świecie jest poziom B2.
Test – taki jak ten https://www.lang.com.pl/test-ielts/ielts-test.html – można zdać z tzw. marszu, albo po ówczesnym przygotowaniu. Warto jednak mieć na uwadze, że aby zaliczyć go na wysokim poziomie, warto przypomnieć sobie kilka najważniejszych zagadnień. Nawet, jeśli posługujesz się angielskim na co dzień, istnieją obszary takie jak na przykład gramatyka, którą należy sobie przypomnieć.
Czy jesteś dobry z angielskiego? Sprawdź cztery najważniejsze obszary
Aby określić, czy rzeczywiście jesteś dobry z angielskiego, koniecznie musisz sprawdzić się na czterech płaszczyznach. Znajomość tylko niektórych z nich to pierwszy sygnał, że należy coś podszkolić i nie możesz określać się jako osoba dobrze posługująca się językiem angielskim – twój pracodawca, czy uczelnia bardzo szybko się na tym poznają.
Słuchanie – tutaj sprawdzana jest umiejętność rozumienia ze słuchu. Podczas testu odsłuchiwane jest kilka dialogów, na podstawie których należy udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Zazwyczaj są to pytania zamknięte i ważny jest czas reakcji.
Czytanie – to następny obszar, który sprawdzany jest podczas tego rodzaju testów. W teście znajduje się kilka dłuższych tekstów, na podstawie których należy rozwiązać kilka zadań. Zasada działania jest analogiczna do zakresu z słuchania, różni się jedynie analizowany materiał.
Pisanie – to jedno z większych wyzwań podczas testu. Osoba zdająca musi napisać coś samodzielnie. Tutaj liczy się umiejętność logicznego formułowania tekstu oraz duża znajomość słownictwa. Nie bez znaczenia jest również gramatyka, w tym miejscu wiedza z zakresu języka sprawdzana jest kompleksowo.
Mówienie – to ostatnia część i dla wielu osób najbardziej stresująca. Egzaminatorzy sprawdzają tutaj płynność językową. Zaczyna się od luźnej pogawędki na podstawowe tematy, następnie przechodzi się do zadań. Tutaj należy przede wszystkim przełamać wewnętrzną barierę. Wbrew pozorom ta część nie należy do najtrudniejszy, potrzeba jedynie odrobinę więcej odwagi.
Dlaczego warto znać język minimum na poziomie B2?
Znajomość języka na poziomie B2 to w dzisiejszych czasach absolutna konieczność. Po pierwsze otwiera ona szansę na karierę międzynarodową. Dodatkowo, możesz rozpocząć naukę na zagranicznej uczelni. Nawet pracodawcy na rodzimym rynku bardzo sobie cenią swobodę posługiwania się językiem angielskim. Jeśli zależy ci na dobrych zarobkach, nie możesz zaniedbać tej sprawy. Sprawdź poziom znajomości języka już dziś.