Zasady bezpiecznego i skutecznego odchudzania

Zasady bezpiecznego i skutecznego odchudzania

Najważniejszą zasadą każdej diety jest picie odpowiedniej ilości wody. Nasz organizm składa się głownie właśnie z tej substancji. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie płynów. Jeśli nie lubimy zwykłej wody mineralnej, możemy także pić innego rodzaju płyny, w tym herbaty. Pamiętajmy jednak, że najzdrowsza dla nas jest właśnie czysta woda. Dlatego też warto się do niej przekonać. Innymi produktami, które powinny się znaleźć w każdej diecie są warzywa i owoce. Tutaj każdy może wybrać sobie coś dla siebie. W zależności od rodzaju diety, często mamy do czynienia z różnorodnymi warzywami i owocami. Pamiętajmy, żeby były świeże. Często bowiem zapominamy o tym, jak ważne jest spożywanie tej grupy produktów. A są one podstawą większości diet. Dlatego też warto o nich pamiętać.

Odpowiednie myślenie

Powinniśmy również zastosować technikę pozytywnego myślenia. Zamiast zastanawiać się nad tym, z czego musimy zrezygnować, zastanówmy się, co można dodać do naszej diety. To da nam lepszą motywację do odchudzania i zdecydowanie większe szanse na zakończenie naszych działań sukcesem. Ważne jest również, żebyśmy czerpali z tych posiłków satysfakcję. Nie myślmy ciągle o tym, czego nie możemy jeść, ale cieszmy się tym, co wolno nam spożywać. Dzięki temu poczujemy się znacznie lepiej i poprawi się nasze samopoczucie. To naprawdę pomaga.

Inną żelazną zasadą jest odpowiednie myślenie o jedzeniu. Nie możemy zatem sięgać po niezdrowe przekąski i co chwila coś podjadać. Lepiej zastanówmy się, czy jesteśmy naprawdę głodni. Możemy bowiem odczuwać jedynie chęć zjedzenia czegoś. Nie jest to równoznaczne z głodem. Ochota na coś sprowadza się do chęci posmakowania ulubionej potrawy. Nie jedzmy więc, gdy nie jesteśmy głodni.

Zmiany na stałe

Dieta nie może być jedynie krótkotrwałym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Musi to być zmiana naszego życia. Inaczej cały wysiłek pójdzie na marne. Dlatego nie myślmy o krótkoterminowych planach. Myślmy o dalekosiężnych celach. To nam wyjdzie na dobre. Dzięki takiemu podejściu do sprawy nie tylko się odchudzimy, lecz także zaczniemy zdrowe, lepsze życie.

Cele, które sobie postawimy, powinny być jak najbardziej realistyczne. Nie warto od razu dążyć do wymarzonej wagi. Stwierdzenia typu „muszę schudnąć 10kg do wakacji” odłóżmy na bok. Schudniemy tyle, ile mamy schudnąć. Nie ma tutaj żadnego cudownego lekarstwa, które pozwoli nam osiągnąć wymarzony cel za jednym razem. Odchudzanie to proces. Rozłóżmy go więc na etapy. I trzymajmy się swoje go celu.

Aktywność fizyczna i psychika

Bardzo ważnym elementem procesu odchudzania jest ruch. Jeśli będziemy siedzieć przed biurkiem, czy przed telewizorem, nie osiągniemy celu. Potrzebna jest nam aktywność fizyczna. A więc spacer, bieg, czy ćwiczenia będą idealnym uzupełnieniem naszej diety. Nie siedźmy zatem w domu. Ruszmy się z miejsca. Aktywność fizyczna często niewiele nas kosztuje, a daje znakomite rezultaty.

Równie ważnym elementem jest psychika. Nie chcąc, żeby nasze wysiłki poszły na marne, musimy być odpowiednio nastawieni do odchudzania. Musimy naprawdę tego chcieć. Zmuszanie się nic tutaj nie da. Natomiast odpowiednie nastawienie może zdziałać cuda. Nie znaczy to bynajmniej, że mamy oczekiwać cudów. Odchudzanie przebywa u każdego w innym tempie. Dlatego dajmy sobie czas. Pamiętajmy też, że każdy mały krok zbliża nas do celu.

Dodaj komentarz