Zadbana kobieta – co to znaczy?

Zadbana kobieta – co to znaczy?

Dbanie o siebie może sprawiać wiele radości, a także dodawać pewności. Oto kilka porad jak czuć się dobrze i kobieco.

Piękna twarz

Niezwykle ważna jest higiena. To podstawa, a zarazem pierwszy krok do tego, aby wyglądać dobrze. Warto zacząć od początku: oczyszczanie nawilżanie i tuszowanie niedoskonałości to jest to. Dobry mineralny puder pozwoli rozjaśnić twarz, zakryć drobne krostki, a jednocześnie pozwoli oddychać skórze cały czas. Aby pozostał on przez wiele godzin na twarzy, dobrze najpierw zastosować delikatny podkład, a następnie nałożyć puder.

Lśniące włosy

Włosy to ozdoba każdej kobiety. Tłuste i oklapnięte nie wyglądają najlepiej. Podobnie jest z włosami przesuszonymi, które puszą się i wyglądają na zmęczone. Podstawą pielęgnacji włosów powinno być naturalne suszenie, czyli odkładamy suszarki na bok. Dobrze stosować także odżywki odpowiednie do rodzaju włosów, które sprawią, że będą lśniły i będą miękkie w dotyku. Warto także pić skrzyp lub pokrzywę, włosy będą wzmocnione.

Zmysłowe oko

Podkreślenie spojrzenia nie należy do trudnych zadań, Wystarczy kilka ruchów maskarą, aby oko było bardziej wyraźne. Niepotrzebne są tu sztuczne rzęsy ani bardzo mocne cienie na oczach. Zasada dobrego makijażu opiera się na tym, że jest, ale go nie widać. Dlatego delikatne podkreślenie oka doda kobiecości i pewności siebie i będzie wyglądać naturalnie.

Delikatna skóra

Raz na jakiś czas warto korzystać z peelingów do twarzy jak i całego ciała. Dzięki nim można pozbyć się martwego naskórka i odświeżyć skórę. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na tego rodzaju produkty, można to zrobić domowym sposobem. Wystarczy zmielić kawę zmieszać z oliwką, wmasować w ciało i gotowe. Skóra po takim zabiegu będzie bardzo delikatna w dotyku i nawilżona.

Zadbane dłonie

Dłonie są wizytówką kobiety. Warto o nie dbać tak samo jak stopy, które niejednokrotnie są fetyszem mężczyzn. Regularny manicure i pedicure sprawią, że dłonie i stopy będą się pięknie prezentować. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które mają bezpośredni kontakt z klientami, gdzie dłonie są cały czas na widoku, dlatego paznokcie muszą być zadbane.

Kobiecie szpilki

Dobrze skupić się także na tym co nosimy na stopach. Możemy zapomnieć o wygodnych crocsach. Nie dodadzą nam elegancji i stylu. W kobiecej szafie nie może zabraknąć butów na obcasie czy porządnych sandałów. Dobrane buty wyeksponują kształt nóg kobiecych, dodadzą seksapilu i na pewno będą przyciągać spojrzenia mężczyzn.

Stylowe ubrania

Oprócz butów jest ważny także ubiór. Dobrze dopasowane bluzki, kobiece spódnice i marynarki, podkreślą talię i wydobędą wszystkie walory. W ubraniach mamy czuć się swobodnie, a jednocześnie wyglądać stylowo. Dobrze także, aby za dużo nie odsłaniały bo wtedy nie będziemy się elegancko prezentować. To, jak wyglądamy ma niebagatelny wpływ na to jak się czujemy i jakie mamy nastawienie do świata. Niepotrzebne są tony kosmetyków, mocny makijaż i wyzywające ubrania.

Nie wolno także przesadzać w drugą stronę. Niemodne spódnice, wygodne, ale nie za bardzo stylowe Crocsy i ortalionowe dresy też nie dodadzą nam blasku. Stosowanie swojego wizerunku i wprowadzenie niektórych z powyższych porad pomoże czuć się każdej kobiecie pewnie i komfortowo w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz