Wywieranie pozytywnego wrażenia krótką rozmową

Wywieranie pozytywnego wrażenia krótką rozmową

Opanowanie sztuki miłej, niezobowiązującej i krótkiej rozmowy, sprawi że pozostawisz pozytywne wrażenie na drugiej osobie. A co stanie się z tą znajomością później zależy już tylko od Ciebie…

Podczas krótkiej rozmowy staraj się nie mówić o tym, o czym mówią wszyscy inni. Pytanie o pogodę, pracę czy szkołę może dać drugiej osobie do zrozumienia, że nie masz z nią o czym za bardzo pogadać. Aby sprawić, żeby nawet krótka rozmowa była interesująca wybierz temat, który interesuje ciebie, i z dużym prawdopodobieństwem drugą osobę, albo jakąś ciekawostkę, którą ją zaskoczysz.

Możesz poruszyć temat zbliżającego się koncertu, premiery ciekawego filmu, czy nowootwatego pubu. Takie tematy są idealne, aby złożyć drugiej osobie niezobowiązującą propozycję na piątkowy wieczór – tym bardziej jeżeli wykazuje ona zainteresowanie przedmiotem rozmowy. Spostrzeżenie „piękny mamy dziś dzień” nie daje możliwości nawiązania pogawędki, ale zdanie „nareszcie wchodzi do kin, nowy film Tarantino i nie mogę doczekać się weekendu, kiedy go obejrzę” – jak najbardziej. Jest w nim kilka punktów zaczepienia pozwalających naszemu rozmówcy dodać coś od siebie, a forma poruszenia tematu umożliwia odbiorcy przejęcie inicjatywy lub wykazanie zainteresowania, które pozwoli nam złożyć mu propozycję wspólnego wyjścia.

Za wszelką ceną należy jednak unikać tematów, na których się nie znasz – wtedy rozmowa może skończyć się wtedy znacznie szybciej niż przypuszczasz, gdyż druga osoba wyczuje u ciebie brak szczerości. Nie poruszaj także tematów, które mogą wywołać gorącą debatę – masz pokazać, że jesteś interesującą osobą, a nie, że potrafisz dyskutować i bronić swojego zdania. Nie narzekaj i nie opowiadaj o kłopotach osobistych – chyba nie chcesz wystraszyć drugiej osoby już na samym początku.

Kończąc pogawędką, dokonaj pozytywnego podsumowania rozmowy i otwórz drogę kolejnym spotkaniom – zasygnalizuj, że bardzo się cieszysz, że mogliście porozmawiać i masz nadzieje, że niedługo to znowu powtórzycie.

I najważniejsze – zawsze pokazuj drugiej osobie, że ją słuchasz – patrz jej w oczy, zadawaj pytania, rozwijaj z nią wspólnie temat i pamiętaj o naturalnym uśmiechu.

Dodaj komentarz