Skup książek – Katowice online. Podaruj książkom drugie życie!

Skup książek – Katowice online. Podaruj książkom drugie życie!

Ograniczone miejsce  w domowej biblioteczce to częsty problem czytających. O ile możemy sobie pozwolić na jej rozbudowę, o tyle mamy łatwiej. Problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy brak miejsca oznacza konieczność pozbycia się części zgromadzonej literatury.

Książki w dobrym stanie można zawieźć do okolicznego antykwariatu i liczyć na możliwość ich sprzedaży, albo skorzystać z wygodniejszej opcji sprzedaży online. To właśnie internetowy skup książek – Katowice, będzie lepszą opcją zwłaszcza dla zabieganych osób.

Dlaczego skup książek – Katowice to dobry wybór?

SkupSzop.pl to internetowy skup książek działający na terenie nie tylko Katowic, ale również całej Polski. Bez względu na to, gdzie mieszkasz możesz szybko i wygodnie wysłać nieczytaną literaturę. Możesz to zrobić samodzielnie (wtedy SkupSzop zwróci Ci 7 zł za przesyłkę), albo poprosić o kuriera, który zjawi się z gotową etykietą paczki we wskazanym przez Ciebie terminie. Na SkupSzop.pl możesz również kupić używane i w dobrym stanie książki, i to w bardzo atrakcyjnych cenach.

Na tym jednak nie kończy się praktyczność internetowego skupu książek. Odwiedzając stronę SkupSzop.pl i przechodząc w zakładkę „sprzedaj książki” wpiszesz w wymaganym polu trzynastoznakowy kod ISBN, który znajdziesz nad kodem kreskowym każdej książki. 

Podanie ISBN pozwoli oszacować ile możesz otrzymać za sprzedaż książki. Uzyskasz przy tym informację, czy skup odkupi Twoja literaturę. Warto mieć na uwadze, że wspomniany skup książek nie odkupuje książek wydanych przed 2005 rokiem – wyjątek stanowią podręczniki szkolne oraz akademickie.

Internetowy skup książek – Katowice. Od czego zależy cena książki?

Cena ze sprzedaży Twoich książek musi wynieść co najmniej 40 zł. Natomiast maksymalna kwota nie została określona – możesz zatem sprzedać tyle książek, ile tylko zechcesz. Cena ze sprzedaży zależna jest od wielu czynników. Najważniejsze to:

– stan książki;

– rok wydania;

– aktualna cena rynkowa książki;

– aktualne zapotrzebowanie na książkę;

– aktualny stan magazynowy SkupSzop.pl.

Każda przesłana książka przechodzi etap weryfikacyjny, w którym oceniany jest jej stan. Książka powinna być kompletna – nie może w niej brakować ani jednej strony ani nie może posiadać śladów zniszczeń. Ocena stanu nadesłanej literatury może zająć nawet 5 dni – wszystko zależy od ilości wysłanych egzemplarzy w danym dniu.

Warto przy tym wiedzieć, że zaproponowana cena obowiązuje na dany dzień. Wynika to z dynamicznej zmienności wyżej wymienionych czynników. Pieniądze ze sprzedaży otrzymasz w ciągu 24 godzin po weryfikacji.

Dodaj komentarz