Pompy do smaru wysokiej jakości – po czym je rozpoznasz?

Pompy do smaru wysokiej jakości – po czym je rozpoznasz?

Wszyscy doświadczeni dostawcy pomp do smaru wiedzą bardziej niż ktokolwiek, jak z natury trudny może być transfer smaru ze względu na swoją lepkość. Straty tarcia występujące podczas procesu przenoszenia oznaczają, że aby utrzymać wymaganą przez aplikację prędkość przepływu, potrzebna jest wysokociśnieniowa pompa do transferu smaru. Oprócz pompy do smaru, a ściślej mówiąc do jego transportu kontenera do kontenera dystrybutorzy mogą dzisiaj zaoferować zestawy dozujące z beczki z płytą dociskową, wężem i dyszą do łatwego smarowania maszyn.

Jak ułatwić sobie wybór pompy do smaru?

W celu uzyskania porady dotyczącej wyboru najodpowiedniejszej pompy do smaru dla indywidualnych wymagań, warto postarać się o kontakt z inżynierami technicznymi ds. sprzedaży, którzy służą swoim doświadczeniem. Skontaktuj się z nimi, a dużo łatwiej będziesz mógł wybrać odpowiednie pompy pneumatyczne do smaru na beczki dopasowane do konkretnych wytycznych.

Zalety wysokiej jakości pompy do smaru:

  • Nadaje się również do smarów o dużej lepkości
  • Konstrukcje pomp umożliwiające skuteczne radzenie sobie ze zmiennymi temperaturami/lepkościami
  • Dostępne opcje są dla silników pneumatycznych i elektrycznych
  • Dostępne są płyty dociskowe do całkowitego opróżniania bębna smaru
  • Dostępne są możliwości zastosowania wysokiego ciśnienia

Smar jest niepłynnym środkiem smarnym o wyższej lepkości niż zwykły olej. Jako taki jest preferowany w stosunku do innych smarów na bazie benzyny w miejscach, gdzie kapanie oleju jest niepożądane. Smar tej klasy nakładany jest na maszyny pod dużym ciśnieniem, w szczególności w miejscach o zwiększonym tarciu – dlatego pompy do beczki o powyższych właściwościach zdają się mieć realny sens.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o pompach do smaru?

Jest to pożądany element wyposażenia do smarowania, ponieważ jest łatwy w użyciu, skonstruowany tak, aby chronić przed zanieczyszczeniami smaru oraz jest ekonomicznie i przyjazny dla środowiska. Pompy do smaru to system smarowania, który estetycznie przypomina małą próżnię, chociaż jej korpus może mieć różne rozmiary. Kolejną pozytywną cechą jest to, że pompa smaru może współpracować z innymi systemami smarowania, takimi jak centralne systemy smarowania i smarownice. Do formuły smaru można również dodać dodatkowe dodatki chemiczne, aby uzyskać określone właściwości, takie jak dodanie środków przeciwzużyciowych, aby chronić metal przed ścieraniem i inhibitorów utleniania, aby przedłużyć żywotność smaru. Pompy do beczki są powszechnie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym i produkcyjnym.

Dodaj komentarz