Oryginalny prezent – czyli jaki?

Oryginalny prezent – czyli jaki?

Oryginalny prezent, czy może jednak praktyczny? Pytanie to pojawia się u większości osób przed każdym zakupem podarunku. Poza tymi oczywiście, którzy są zadeklarowanymi zwolennikami jednej z dwóch szkół obdarowywania najbliższych. Według pierwszej z nich, obdarowany musi mieć pożytek z prezentu, według drugiej – oryginalny prezent ma w pierwszej kolejności sprawiać radość.

Oryginalny prezent jest zawsze zaskoczeniem

Oryginalny prezent z reguły stanowi większą niespodziankę niż praktyczny. A to już połowa sukcesu, bowiem prezent powinien obdarowanego zaskakiwać. Nawet jeśli ktoś spodziewa się czegoś nieszablonowego, to samo przewidzenie czym ten oryginalny prezent mógłby się okazać graniczy z niemożliwością. Tym bardziej, że często nawet sam pomysłodawca do ostatniej chwili nie ma o tym pojęcia. Wie natomiast co chce osiągnąć – oryginalny prezent ma wywołać uśmiech. Może to być zarówno uśmiech szczęścia towarzyszący spełnieniu marzenia, bądź też uśmiech rozbawienia po otrzymaniu czegoś zabawnego. Oryginalny prezent wystawia także świadectwo wręczającemu. Nie tylko świadczy o jego wyobraźni, ale i o dużym zaangażowaniu w wybór samego podarunku, co niekiedy jest równie istotne jak sam prezent.

Oryginalny prezent na każdą kieszeń

Decydując się na oryginalny prezent nie trzeba dysponować dużymi zasobami pieniężnymi. Co więcej, może on być znacznie tańszy niż prezent praktyczny. Niekiedy może być wręcz bezcenny – dosłownie (nie kosztując ani złotówki) i w przenośni (mając nieocenioną wartość dla obdarowanego). Samodzielnie napisane opowiadanie lub namalowany obraz to przecież doskonałe pomysły na oryginalny prezent. Oczywiście nadmiar gotówki również nie zaszkodzi. W końcu skok spadochronowy lub zaproszenie do La Scali w Mediolanie do najtańszych nie należą. Ostateczny wybór zależy już tylko od wyobraźni darczyńcy i tolerancji obdarowanego. Ale niezależnie od kosztów, oryginalny prezent z pewnością nie pozostanie niezauważony.

 
 

Dodaj komentarz