Odpowiedni strój na dobry sen, czyli o piżamach i koszulach nocnych

Odpowiedni strój na dobry sen, czyli o piżamach i koszulach nocnych

Sen to bardzo istotny element naszego życia, jego jakość wpływa na stan zdrowia, nastrój czy na sprawne działanie mózgu. Co więc robić by wstawać wypoczętym i z pozytywnym nastawieniem do życia? Istnieje kilka podstawowych zasad, które ułatwiają nam wysypianie się, m.in.: 8 godzin snu, odpowiednie łóżko czy brak telewizora w sypialni. Ważne jest także to w czym śpimy. Zdarza się przecież trafić na niewygodną pidżamę lub koszulę nocną, wykonaną z gorszej jakości materiału i drażniącą skórą lub taką, która źle się układa i w rezultacie nie daje się wyspać.

Szukając najwygodniejszego rozwiązania piżamowych dylematów mamy różne możliwości. Zwolenniczki koszul nocnych będą mówiły, że ten typ bielizny ich nie ogranicza, czują się w nich bardziej kobieco i w przeciwieństwie do pidżam dwuczęściowych krój jest swobodny. Panie, które preferują pidżamki twierdzą natomiast, że koszule podwijają się w nocy i są nie praktyczne. Myślę, że oba typy posiadają zarówno zalety jak i wady.

W poniższym artykule przedstawię kilka propozycji koszul nocnych oraz pidżamek, by udowodnić, że nie muszą one być nudne oraz, że dobrze dobrana bielizna nocna ma wpływ na udany sen.

SATYNOWE KOSZULE NOCNE

Satyna to mięciutka, bardzo przyjemna w dotyku tkanina przy której nie możliwe jest tworzenie się niewygodnych zagnieceń utrudniających spanie. Satynowe koszule nocne często dodatkowo zdobią koronkowe akcenty, które wprowadzą odrobinę elegancji do sypialni. Na swobodę ruchów podczas noszenia koszuli nocnej wpływ mają cieniutkie ramiączka, które mają zastosowanie w większości modeli. Zazwyczaj krój koszul nocnych przypomina króciutką sukienkę, jest więc to rozwiązanie na letnie nocne. Użytkowniczki takich koszul zapewniają, że śpiąc w takiej bieliźnie czują się bardziej zmysłowo i jest to świetny sposób na poprawienie sobie nastroju. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla szczupłych jak i puszystych pań.

KLASYCZNA PIDŻAMA DWUCZĘŚCIOWA

Modeli o dwuczęściowym fasonie jest mnóstwo: komplety krótkie, trzy czwarte oraz długie – każdy na inną porę roku. Mieszane długości także się zdarzają ( np. bluzka na ramiączkach i długie spodnie albo krótkie szorty z bluzką z długimi rękawkami). Obecnie istnieje masa wzorów i motywów wśród klasycznych dwuczęściowych pidżam. Pidżamy najczęściej tworzone są z dżerseju czyli cieńszej odmiany bawełny, która bardzo dobrze sprawdza się w trakcie snu. To jaki krój wybierzemy zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Oczywiście, jeśli nie czujecie potrzeby by kupować sobie pidżamę to nie musicie. Wystarczy, że połączycie ulubiony t-shirt z ciekawym printem oraz kolorowe krótkie spodenki – i Wasza pidżama gotowa.

Onesie, czyli pidżama-kombinezon i nie tylko. Moda na onesie przywędrowała z Japonii i utrzymuje się u nas już od pewnog czasu. Pidżamowe kombinezony są nietypowe z dwóch powodów: ich charakterystyczny wygląd oraz zastosowanie. Onesie przypominają kostiumy, imitują przeróżne zwierzęta w bardzo bajkowy, luźny sposób. Jak się okazuje kombinezony tak przypadły do gustu niektórym celebrytom, że postanowili oni traktować onesie jak dresy i bez zażenowania wychodzą w nim na ulicę, dając tym samym przykład innym i wyznaczając trendy. Dziś bez cienia wstydu w onesie chodzą i śpią kobiety oraz mężczyźni.

Dodaj komentarz