Naklejki na ściany do pokoju dziecka i nie tylko 

Naklejki na ściany do pokoju dziecka i nie tylko 

Pusta ściana aż prosi się o udekorowanie? Jeśli nie masz pomysłu, jak zaaranżować pustą przestrzeń, to podpowiadamy. Prostym rozwiązaniem, zarówno do pokoju dziecięcego, jak i sypialni, czy salonu są naklejki na ścianę. Takie dodatki są proste do umieszczenia, ożywiają pomieszczenie i nadają mu wyjątkowego charakteru. Jak wybrać naklejki na ściany? Zobacz najciekawsze propozycje. 

Naklejki do pokoju dziecięcego 

Pokój dziecka to wyjątkowa przestrzeń. Powinna zapewniać miejsce do rozwoju, zabawy i odpoczynku. Pokój dziecięcy na pewnym etapie jest jedną z ważniejszych przestrzeni w życiu dziecka. Jeśli więc chcemy ją dodatkowo umilić, to warto postawić na naklejki na ścianę. Kolorowe, w motywy zwierzęce, roślinne, lub inne ciekawe nadruki. Propozycji naklejek na ścianę do pokoju dziecięcego jest naprawdę wiele. Dzięki temu możemy swobodnie wybierać i dopasowywać je do aktualnych zainteresowań naszej pociechy. 

Naklejki na ściany urozmaicają aranżację, są ciekawym elementem wystroju i ocieplają pomieszczenie. Ale to także praktyczne rozwiązanie. Naklejki łatwo się przyczepia i równie łatwo zdejmuje. Dzieciom bardzo szybko potrafią się zmieniać zainteresowania. Naklejki, które były ‘super’ w jednym w miesiącu, w drugim mogą być już nie do zniesienia. Wybierając taką formę dekoracji możemy w prosty sposób zmieniać aranżację pokoju w zależności od upodobań dziecka. Co więcej, nie ucierpią na tym ani ściany, ani nasz portfel. 

Naklejki na ściany do sypialni i salonu

Naklejki to także ciekawy wybór do sypialni dorosłych. Ze względu na szeroki wybór, każdy może znaleźć coś dla siebie. Co wybrać? W ostatnich latach popularnością cieszą się motywy roślinne, np. liście dużych kwiatów. Takie naklejki są świetnym uzupełnieniem pustej ściany, ale także dobrą “podkładką pod ramki” ze zdjęciami. Naklejki w połączeniu ze zdjęciami lub minimalistycznymi obrazkami tworzą oryginalne połączenie. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się także w salonie. 

Jak przygotować ścianę pod naklejki? 

Z jednej strony naklejanie naklejek na ścianę nie jest trudnym zadaniem. Żeby jednak utrzymały się one dłużej niż kilka dni, musimy odpowiednio ścianę przygotować. W pierwszej kolejności umyj miejsce, w którym docelowo ma się znajdować naklejka. Możesz do tego użyć ciepłej wody z płynem do mycia naczyń. Tym sposobem pozbędziesz się różnych zanieczyszczeń, np. kurzu i tłuszczu, które pogarszają przylepność. Następnie osusz ścianę papierem i poczekaj, aż wyschnie do końca. Na tak przygotowanej ścianie możesz już przyklejać naklejkę.

Dodaj komentarz