Kwiat jako dzieło sztuki. 6 nietypowych sukulentów.

Kwiat jako dzieło sztuki. 6 nietypowych sukulentów.

Roślina w doniczce może okazać się niezwykłą dekoracją naszego mieszkania. Wykorzystaj ją jako kontrapunkt do projektowania swojego wnętrza. Powszechne kwiaty w doniczce to podstawa, każdego przyjaznego domu. Dotleniają, ozdabiają i wprowadzają Naturę pod dach naszych domostw. Dlaczego jednak nie wykorzystać roślin do podkreślenia charakteru i stylu pomieszczeń? W końcu oryginalny kwiat w doniczce wyraża też osobowość właściciela. Możliwości jest tak wiele. Podpowiadamy, jaki kwiat w doniczce wybrać, by była ona prawdziwym dziełem sztuki.

Żywy kamień. Lithops jest fenomenem w świecie roślin. Wyglądem przypomina kamień. Natura wyposażyła go w doskonałe właściwości maskujące, po to, by uchronić je w środowisku naturalnym przed głodnymi zwierzętami. Najlepiej czuje się w miejscu dobrze nasłonecznionym. W końcu pochodzi z pustynnych terenów Afryki Południowej.

Kaktus grzebieniasty. Myrtillocactus to atrakcyjny kaktus o nieziemskiej formie. Wszystkie odmiany grzebieniaste przypominają grube, pofałdowane wachlarze. W naturalnym środowisku występuje w Meksyku. Charakteryzuje się powolnym tempem wzrostu, ale za to wynagradza wyjątkową form ą i strukturą. Zachwyca też kolorem. Odmiany grzebieniaste występują nie tylko w kolorach zielonych, ale także szarych i niebieskich. Wymaga miejsc nasłonecznionych i umiarkowanego podlewania. To must have kolekcjonerów roślin doniczkowych.

Patyczak. Rypsalis dodaje uroku pomieszczeniom dzięki długim, wałeczkowatym pędom, które przypominają zielone patyczki. Zwisają luźno i tworzą gęstą kępę w kolorze soczystej zieleni. W uprawie nie wymaga wiele. Rośnie szybko. Toleruje niedobór światła i wody. To kwiat dla zapracowanych. Doskonale sprawdza się z nowoczesnych wnętrzach. Pochodzi z Ameryki Północnej i Południowej.

Starzec Rowleya. To biżuteria wśród roślin doniczkowych. Wyglądem przypomina sznur pereł. Malutkie, zielone kuleczki zwisają z cienkich łodyżek, które wzrastają nawet do długości 1 m. Wygląda zjawiskowo w wiszącym pojemniku. Lubi miejsca słoneczne. Pochodzi z Afryki Północnej i Zachodniej. Roślina dość wymagająca. Jeśli zapewnimy mu okres spoczynku w zimie, potrafi obdarzyć dodatkowo białymi kwiatami.

Grubosz “Buddha’s Temple”. Formą przypomina buddyjską świątynię. To za sprawą regularnie rozłożonych blaszek liściowych, wywiniętych ku górze. Układają się w strukturę dachu, tworząc wyjątkową, naturalną ozdobę. Rośnie do 15 cm. Idealna roślina na południowe i zachodnie parapety. Pochodzi z Afryki Południowej i występuje rzadko w sprzedaży. To prawdziwy rarytas wśród sukulentów.

Eszeweria. Kwiat doniczkowy występujący w kształcie rozety. To wyjątkowy gatunek, trudny do zdobycia. Rośnie powoli, ale jest nieskomplikowana w uprawie. Ma bardzo ładny, równomierny pokrój liści i oszałamia kolorami. Czerwony, fioletowym, a nawet pudrowo różowym, dzięki woskowemu nalotowi. Maksymalnie osiąga 15 cm wysokości. Kwitnie. Lubi słoneczne miejsca i oszczędne podlewanie. Pochodzi z Ameryki Południowej.

Kwiaty doniczkowe może mieć każdy. Jednakże tylko prawdziwy artysta i miłośnik roślin dzięki oryginalnym okazom wyczaruje przestrzeń magiczną, pełną zachwytu. Warto na parapecie okiennym mieć zupełnie coś innego niż wszyscy.

Dodaj komentarz