Kredyty hipoteczny Poznań doradca kredytowy

Kredyty hipoteczny Poznań doradca kredytowy

Popularne w naszym kraju kredyty hipoteczne stanowią zupełnie inną kategorię kredytów niż większość innych zobowiązań finansowych, takich jak chociażby zwykłe kredyty gotówkowe, odnawialne czy karty kredytowe. Do tego stopnia, że obowiązuje w ich przypadku oddzielna ustawa – nie ustawa o kredycie konsumenckim, a ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

O ile o kredyty konsumenckie (w szczególności te najmniej złożone, jak właśnie kredyt gotówkowy) wiele osób stara się samodzielnie, tak w przypadku kredytów hipotecznych, czyli kredytów na zakup lub budowę nieruchomości bądź jej remont, spora część kredytobiorców decyduje się na skorzystanie ze wsparcia specjalisty. Mowa tutaj konkretnie o doradcy kredytowym. Tylko w czym może pomóc taka osoba i czy rzeczywiście warto skorzystać z jej usług?

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to ekspert, który udziela kredytobiorcy wsparcia na każdym etapie zaciągania kredytu hipotecznego. Z zasady powinien on posiadać szeroką wiedzę na temat produktów finansowych dostępnych na polskim rynku (a więc również na temat kredytów hipotecznych oferowanych aktualnie przez banki), a także doświadczenie i kwalifikacje.

Wśród czynności, które wykonuje taki specjalista można wymienić analizę zdolności kredytowej klienta, porównywanie i przedstawianie ofert kredytowych, a także wsparcie w zakresie wszelkich formalności związanych ze zobowiązaniem (a więc między innymi z wypełnianiem wniosku kredytowego i pozyskaniem niezbędnych dokumentów, które bank wymaga, aby do takiego wniosku dołączyć).

Dlaczego kredyt hipoteczny z doradcą to dobry pomysł?

Należy pamiętać, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie o znacznie wyższym stopniu złożoności niż wiele innych kredytów, a dodatkowo zazwyczaj udziela się go na bardzo dużą kwotę i na długi okres. W związku z tym formalności związane z kredytem mieszkaniowym bywają dla kredytobiorców wyzwaniem, a wybranie mało korzystnej oferty może wiązać się z przepłacaniem nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych na przestrzeni lat.

Tego typu problemów można uniknąć, decydując się na skorzystanie z wsparcie dobrego doradcy kredytowego, którego można znaleźć na przykład pod adresem https://kredytpoznan.pl/kredyty/kredyt-hipoteczny. Kredytobiorcy mogą oszczędzić czas i pieniądze, ponieważ dzięki pomocy specjalisty formalności przestaną być tak uciążliwe, a parametry kredytu będą maksymalnie korzystne.

Dodatkowo, cały proces pozyskiwania kredytu hipotecznego jest mniej stresujący, jeśli w każdej chwili można skontaktować się z ekspertem i otrzymać od niego rzetelne odpowiedzi na swoje pytania czy też wyjaśnienia w jakichś skomplikowanych kwestiach (a takich przy kredytach hipotecznych nie brakuje).

Dodaj komentarz