Jakimi dodatkami stworzyć przytulny pokój dzienny?

Jakimi dodatkami stworzyć przytulny pokój dzienny?

Czytamy, oglądamy filmy, spędzamy czas z rodziną, układamy puzzle, odrabiamy lekcje, pijemy kawę czy herbatę, ale przede wszystkim odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy. Tak wiele czynności, a tylko jeden pokój. Warto więc zadbać, aby był przytulny i jedyny w swoim rodzaju. Jak nadać mu więc trochę magii? Za sprawą dobrze dobranych wyjątkowych dodatków.

Dodatki, które będą pasować do wnętrza

Jakkolwiek by były piękne, muszą być kompatybilne z meblami, które już w naszym salonie mamy. Starajmy się o tym pamiętać dobierając bibeloty. Nasz pokój jest wypełniony nowoczesnymi meblami? W tym kierunku zmierzajmy też kupując dodatki. Zegar retro będzie ciekawym akcentem, ale nie należy zbytnio przesadzać. Natomiast nieudany prezent od cioci może zrujnować cały nasz trud, który włożyliśmy w skrupulatne urządzanie naszego wnętrza. Jeżeli nie chcemy sprawić krewnym przykrości, możemy znaleźć mu miejsce w innej części mieszkania. Dodatkami podkreślającymi styl mieszkania mogą też być osłonki na doniczki, lampiony i latarenki na świece, dekoracyjne szkło użytkowe (karafki ze szklankami lub kieliszkami) czy ozdobne lub ascetyczne stopery do książek. Takie stylowe dodatki do domu sprawdzają się przez cały rok.

Dodatki, które sprawią, że będziemy „czuć się jak w domu”

Eleganckie, gustowne, nowoczesne. Nieważne jakie – muszą być wyjątkowe. Nie tylko mają pokazywać, kto tu mieszka, ale przypominać nam najszczęśliwsze i najważniejsze chwile. Ślub, narodziny dziecka, ukończenie szkoły – te wszystkie wydarzenia dokumentujemy za pomocą zdjęć. Nie chowajmy ich do szuflady. Zamiast tego oprawmy je w ramki i wyeksponujmy na kominku. Dodadzą wnętrzu niepowtarzalności i rodzinnej magii. Wracając z podróży czy wakacji pamiętajmy o tym, aby kupić jakiś ciekawą pamiątek z odwiedzanego miejsca. Możemy ją potem z powodzeniem postawić na półce w salonie. Niech dodatki odzwierciedlają nasz charakter i zainteresowania. Piękny obraz będzie idealnym, mocnym punktem wystroju, który z pewnością będzie przykuwał uwagę gości.

Dodatki, które sprawią, że będzie przytulnie

Poduszki, kocyk, pledy, pufy tapicerowane. To wszystko sprawi, że będzie nam się świetnie odpoczywać, spędzać czas z rodziną, a popołudniowa drzemka będzie przyjemniejsza. Kiedy na zewnątrz pada albo prószy śnieg, najchętniej kulimy się pod puchatym kocem pijąc gorące kakao czy aromatyczną herbatę. Świetną opcją są też stojące, wysokie lampy, które sprawią, że długie jesienne i zimowe wieczory staną się jeszcze bardziej urokliwe. Tylko wyobraź sobie, jak siedzisz na fotelu i czytasz ciekawą książkę, na którą światło rzuca taka właśnie lampa. To do takich sytuacji służy pokój dzienny. Aż się chce czytać!

Dodatki, które podkreślą porę roku oraz święta

To w pokoju dziennym, gdy zbliża się Boże Narodzenie, pojawia się choinka. To w nim przeżywamy najpiękniejsze chwile rozpakowując prezenty i składając sobie świąteczne życzenia. Warto więc zadbać o to, pora roku gościła również w progach naszego domu. W jesieni mogą to być kasztany, na wiosnę bazie, wielkanocny baranek czy bukszpan, w zimie światełka, bombki, a w lecie wakacyjne pocztówki. Nie musimy na nie wydawać fortuny. Wiele z nich znajdziemy w domowym ogrodzie czy podczas niedzielnego spaceru w parku.

Dodatki, z którymi nie przesadzimy

Wszystko to jednak traci na znaczeniu, gdy przesadzimy z ich ilością. Jeśli dodatków dekoracyjnych będzie ich za dużo, nasze wnętrze optycznie się skurczy (nie wspominając o tym, że będziemy mieć sporo do odkurzenia). Zadbajmy więc o estetykę i nie szarżujmy z tą ilością figurek kotów.

Dodaj komentarz