Jak Polki spędzają wolny czas?

Jak Polki spędzają wolny czas?

Wolny czas to luksus

Niejedna Polka nie ma go wcale. Pracuje zawodowo, zajmuje się rodziną, a dla siebie zostaje jej noc. Wówczas jedynie śpi i nie ma wcale relaksu. Weekend jest nieco luźniejszy, ale dopiero po obowiązkach domowych. Pranie, sprzątanie i prasowanie zabiera sporą część weekendu. Później nie ma ochoty na nic – ewentualnie film, książka i sen.

Można to jednak zmienić

Polka nie musi spędzać całego dnia w kuchni. Może wrócić z pracy i zdrzemnąć się przez godzinę, a wieczorem znaleźć godzinkę na jogging lub inną aktywność fizyczną. Jak to osiągnąć? Wystarczy podzielić obowiązki: mąż może ugotować co pewien czas obiad, dzieci mogą posprzątać, a mama wówczas będzie miała czas dla siebie. Nie jest to częsta sytuacja, ale jak najbardziej możliwa. Rodzina powinna wspierać mamę i żonę – nie jest ona robotem i siły może mieć ograniczone. Wsparcie jest koniecznością i doskonale się sprawdza. Warto zatem zadbać o taki relaks i zorganizować rodzinne życie nieco inaczej. Dzieci od najmłodszych lat trzeba uczyć, że musza sprzątać własny pokój, wyrzucać śmieci, dbać o psa czy kota. Czasami mogą też zrobić zakupy według listy przekazanej przez mamę. Im starsze dziecko, tym więcej obowiązków można mu przekazać.

Mama Polka zasługuje na relaks

Mama powinna mieć czas na:

* wizytę u fryzjerki i kosmetyczki

* regularne wizyty u lekarza

* dwa razy w tygodniu na ruch i wysiłek fizyczny

* od czasu do czasu na spotkanie z przyjaciółkami

* wyjazd z mężem na weekend – dzieci mogą wówczas zostać u dziadków. Takie wyjazdy scalają małżeństwo i sprawiają, że Polka czuje się kobietą i żoną, a nie pomocą domową. Taki weekend należy powtarzać dwa-trzy razy w roku. Jest to doskonały sposób na relaks i odpoczynek. Sprawdza się naprawdę wyjątkowo. Dzięki niemu można spokojnie odpocząć. Nie ma innego sposobu, aby kondycja była dobra, a mama nie była przemęczona. Poza tym rodzina nie musi jeździć na wakacje razem – co drugi rok mama powinna mieć wakacje dla siebie. Wczasy z jogą lub inną aktywnością fizyczną doskonale się sprawdzą. Jest to sprawa jak najbardziej pewna. Warto o tym pamiętać i mieć to zawsze na względzie. Dbałość o dobrą kondycję fizyczną sprawdza się jak najlepiej. Jest to rzecz godna uwagi i nieoceniona. Polakom przyda się relaks i odpoczynek, bez niego nic się nie uda. Polki to kobiety – mocne, silne, wytrzymałe, ale kobiety zasługujące na troskę o siebie. Rodzina powinna dać im wsparcie i zadbać o nie najlepiej, jak to możliwe. Dzięki temu kondycja się poprawi i będą siły do dalszej wytężonej pracy.

Dodaj komentarz