Jak pić więcej wody?

Jak pić więcej wody?

Masz przesuszoną skórę, a może dręczą Cię ciągłe zawroty głowy? Powodów może być wiele i w przypadku jakichkolwiek kłopotów zdrowotnych w pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem. Jednak zazwyczaj przyczyną takich dolegliwości jest odwodnienie. Jest to szczególnie groźne latem, gdy męczą nas duże upały. Dlatego spróbujemy podpowiedzieć Ci, w jaki sposób możesz zacząć pić więcej wody.

Noś zawsze ze sobą butelkę wody

Brzmi to bardzo prosto, jednak wielu ludzi o tym zapomina. Jeżeli pracujesz przy biurku – koniecznie powinieneś mieć bardzo blisko, co najmniej szklankę wody. Jeśli jednak ciągle jesteś w ruchu, to o wiele przydatniejszy będzie bidon. W dzisiejszych czasach możesz zakupić taki model, który będzie Ci najbardziej odpowiadał nie tylko ze względów praktycznych, ale i estetycznych. Wbrew pozorom to, z jakiego naczynia pijemy, również ma bardzo duży wpływ na to, ile wody wypijemy. Dzięki temu będzie to przedmiot, którego na pewno nie zapomnisz zabrać z domu.

Technologia twoim sprzymierzeńcem

Jeśli masz problem z zapamiętaniem ile wody danego dnia wpiłeś oraz ile jeszcze powinnaś wypić – to z pomocą mogą Ci przyjść najnowsze technologie. Istnieje wiele aplikacji na telefony, które pomogą Ci w liczeniu twojego dziennego zapotrzebowania na wodę oraz tego ile już jej wypiłaś. Niektóre z nich mają również inne dodatkowe funkcje, z których również warto skorzystać, ponieważ pomagają nam w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Dzięki temu nie będziesz musiała się tym przejmować i będziesz miała wszystko pod kontrolą.

Osłodź sobie ten obowiązek

Niektórzy nie piją odpowiedniej ilości wody, ponieważ nie lubią jej smaku. Jeżeli należysz do takich osób, to rozwiązaniem tego problemu, jest po prostu „naprawienie” smaku wody. Jak możesz to zrobić? Najczęściej wystarczy tylko dodać odrobiny cytryny oraz w niektórych przypadkach również odrobiny cukru. Pamiętaj, jednak, aby zachować umiar, ponieważ cukier nie jest zbyt zdrowy dla naszego organizmu.

Woda zamiast kawy

Niektóre z napoi, zamiast nas nawadniać, powodują odwodnienie. Niestety do takich napojów należą również uwielbiana przez wielu kawa oraz herbata. Dlatego warto się zastanowić nad zastąpieniem ich wodą. Będzie to zdecydowanie zdrowsze rozwiązanie. Oczywiście nie oznacza to, że musisz od razu całkowicie rezygnować z kawy, jeżeli jednak pijesz więcej niż jedną filiżankę dziennie, to warto pomyśleć, czy nie lepiej było zamienić jedną z tych porcji na wodę. Twój organizm z pewnością będzie Ci za to wdzięczny.

Dodaj komentarz