Czy w Internecie można znaleźć miłość?

Czy w Internecie można znaleźć miłość?

Znalezienie swojej drugiej połowy wcale nie jest taką prostą sprawą jakby się mogło wydawać. Co prawa wiele osób ma szczęście i poznaje w młodym wieku przyszłego małżonka w szkole, na studiach, na imprezie czy w pracy. Jeśli jednak osoba samotna ma więcej niż 30 lat zwykle dużo trudniej jest jej poznawać nowe osoby. Z pomocą przychodzi Internet w poprzez portale randkowe.

Jak działają portale randkowe?

Do wyboru mamy bardzo dużo portali randkowych. Są wśród nich takie, które stworzono z myślą o wybranych grupach odbiorców. Są to więc portale dla emigrantów, katolików czy samotnych rodziców. Pozostałe adresowane są do szerokiej grupy użytkowników. Wśród portali randkowych znajdziemy zarówno płatne w postaci abonamentu jak i bezpłatne. Na wszystkich portalach trzeba najpierw dokonać rejestracji a później stworzyć profil. W takim profilu umieszczamy najważniejsze informacje o sobie a więc: wiek, miejsce zamieszkania, zawód, wzrost, kolor włosów. Można też opisać swoją aktualną sytuację związkową a więc określić siebie jako singla, osobę rozwiedzioną, kogoś kto szuka przygody albo kogoś kto szuka stałego związku. Zwykle jest także dodatkowe miejsce, gdzie można opisać siebie dokładniej. Warto więc napisać o swoich zainteresowaniach oraz oczekiwaniach co, do drugiej strony. Wskazane jest także by na profilu zamieścić co najmniej jedno zdjęcie bo takie oferty są dużo częściej odwiedzane.
Korzystanie z portali randkowych ułatwiają specjalne systemy wyszukiwania kandydatów. Możemy tam przykładowo zaznaczyć, że szukamy mężczyzny z Lublina, w przedziale wieku 30-35 lat, z wyższym wykształceniem. Wtedy w reakcji pojawią nam się oferty osób spełniających kryteria. Gdy któryś profil wyda się interesujący można nawiązać rozmowę. Część osób przyjmuje postawę bierną i czeka aż to inni nawiążą z nimi kontakt.

Jak przebiegają internetowe znajomości?

Zwykle osoby wstępnie sobą zainteresowane przez jakiś czas prowadzą korespondencję na portalu. Z reguły już po kilu dniach pisania widać czy dana osoba nam się podoba czy nie. Następny krok to umówienie się na spotkanie na żywo. Tutaj jednak trzeba być świadomym tego, że dobrze przebiegająca korespondencja wcale nie gwarantuje udanego spotkania na żywo. Dzieje się tak dlatego, że będąc z kimś w kontakcie online, tworzymy sobie pewne wyobrażenie o tej osobie a rzeczywistość może pokazać, że było ono błędne. Osoby, które mają duże doświadczenie w poznawaniu innych przez Internet z pewnością wiedzą, że większość spotkań jest jednorazowych i tylko raz na ileś prób udaje się poznać kogoś naprawdę odpowiadającego i wtedy udaje się stworzyć związek.

Dodaj komentarz