Jak udekorować stół na ważną uroczystość? Pomysły i inspiracje

Jak udekorować stół na ważną uroczystość? Pomysły i inspiracje

Wesele, imieniny, urodziny, komunia czy też po prostu uroczysty obiad w gronie rodziny – każda z tych okazji zasługuje na wyjątkową oprawę stołu. Stosowna oprawa stołu, przy którym zasiądą wszyscy goście, jest niezbędna, jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, jako gospodyni spotkania. Wbrew pozorom ozdobienie stołu na ważną uroczystość nie jest trudne i wystarczy wykorzystać kilka łatwo dostępnych i prostych elementów. Oto kilka propozycji na to, co powinno znaleźć się na stole, aby wyglądał on bardziej elegancko niż zawsze.

Serwetki

Pierwszą rzeczą, która całkowicie może odmienić wygląd stołu, są serwetki. Mogą być one papierowe, jednak o wiele bardziej elegancko wyglądają te wykonane z materiału lub flizeliny. Ich kolor i wzór można dopasować w zależności od okazji, dlatego warto mieć w zanadrzu, choć kilka rodzai serwetek. Dużą zaletą serwetek jest to, że można je składać na wiele różnych i fantazyjnych sposobów. Możesz je po prostu położyć pod talerzem lub złożyć tak, aby stały koło zastawy. Serwetki z eleganckim motywem sprawią, że uczta przy stole nabierze poważniejszego charakteru. Oczywiście mają one również wymiar praktyczny, ponieważ można sobie nimi wytrzeć kąciki ust lub rozłożyć na udach w celu ochrony eleganckiego ubrania.

Bieżnik

Bieżnik, czyli długi, ale dość wąski obrus to element, który kładzie się na środku stołu. Można go położyć na odświętny obrus lub na sam blat stołu. Eleganckie bieżniki z odpowiednim motywem będą ozdobą każdego spotkania w gronie najbliższych. Dzięki nim w błyskawiczny sposób odmienisz wygląd codziennego stołu. Warto jest je stosować np. podczas wesel i świąt. Podobnie jak w przypadku serwetek warto zaopatrzyć się w kilka bieżników, z których można tworzyć nieskończoną ilość aranżacji.

Świeczki

Świeczki na stole nadają ciepłego klimatu i sprawiają, że cała aranżacja stołu wygląda bardzo odświętnie. Można tworzyć z nich różne kompozycje np. włożyć do zamykanego na drzwiczki lampionu lub rozłożyć na dekoracyjnej tacy kilka sztuk o różnej wysokości. Zaletą takiego elementu wystroju jest to, że jest on bardzo tani, więc można pozwolić sobie na to, aby często go zmieniać. W zależności od okazji możesz dobrać idealny kolor świeczek, a nawet ich zapach. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy goście mogą przepadać za konkretnym zapachem, a nawet ogólnie za intensywnymi zapachami świec podczas jedzenia. Z tego względu warto wybrać świece bezzapachowe, które będą tylko ładnie wyglądać, a nie dodatkowo roztaczać mocny zapach.

Dodaj komentarz